• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja

Kreml blokuje sklepy internetowe. Za sprzedaż importowanych serów

Kreml blokuje sklepy internetowe. Za sprzedaż importowanych serów
Foto: Flickr (CC BY 2.0)/ Dana Moos Foto: Rosyjskie Biuro Prokuratora Generalnego zablokowało dostęp do trzech stron internetowych, które prowadziły sprzedaż importowanej żywności

Rosyjskie Biuro Prokuratora Generalnego zablokowało dostęp do trzech stron internetowych, które prowadziły sprzedaż importowanej żywności - informuje "The Moscow Times".

Kreml w ostatnim czasie wzmocnił kontrolę internetowej sprzedaży towarów zachodnich sankcjonowanych przez Rosję.

Przykład dla innych?

Zablokowane strony internetowe prowadziły sprzedaż serów, które znalazły się na rosyjskiej liście towarów zakazanych.

Jak informuje "The Moscow Times", prokuratorzy złożyli również pozwy przeciwko czterem innym sklepom internetowym, które sprzedają zakazane towary europejskie i amerykańskie.

Roczny zakaz wybranych produktów zachodnich został wprowadzony w sierpniu ubiegłego roku w odpowiedzi na zachodnie sankcje nałożone na Rosję za jej udział w konflikcie we wschodniej Ukrainie. Zakaz dotyczy produktów z wołowiny, wieprzowiny, ryb, warzyw, owoców i produktów mlecznych z UE, USA, Kanady, Australii i Norwegii.

Strony internetowe znaleziono podczas kontroli wszczętej na wniosek Pavla Sychowa z rosyjskiej Izby Społecznej, który zwrócił uwagę Prokuratury Generalnej na fakt, że niektórzy e-detaliści mimo zakazów kontynuowali sprzedaż serów, owoców morza i mięsa z Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych.

- Myślę, że po zablokowaniu kilku stron, właściciele innych sklepów internetowych nie będą już ryzykować - powiedział Sychow.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane