• rozwiń

Temat: Rosja

Krajowy batonik ma zastąpić żołnierzom snickersa. "Będzie słuszniej"

"Igorek". Nowoczesny żołnierz-robot Odtwórz: "Igorek". Nowoczesny żołnierz-robot
"Igorek". Nowoczesny żołnierz-robot "Źródło: TVN24 BiS"

Rosyjska firma Wojentorg, która jest dostawcą usług dla ministerstwa obrony, poinformowała w piątek o wprowadzeniu na rynek krajowego batonika, który ma zastąpić żołnierzom snickersa, czyli produkt amerykański. Batonik będzie dostępny w automatach z żywnością.

Orzechowy batonik waży 40 gramów, ale kalorii jest w nim mniej, niż w amerykańskim odpowiedniku - zapewnił Wojentorg. Żołnierze będą mogli w automatach kupić ten produkt za 30 rubli (ok. 1,6 zł).

- Kiedy nasz żołnierz podchodzi do automatu z żywnością, to słuszniej będzie, jeśli znajdzie się tam towar producenta rosyjskiego, a nie czekolada amerykańska - powiedział przedstawiciel Wojentorgu.

Jednocześnie przyznał, że ważne jest, by taki rodzimy produkt nie ustępował jakością produkcji "made in USA". Powiedział, że skosztował nowego batonika i "obiektywnie mu się spodobał".

Nowy batonik

Batonik będzie oznaczony znakiem firmowym Armia Rosji.

Pod tą marką sprzedawane są na przykład kolekcje odzieży. Wojentorg to firma należąca niemal w całości do spółki Garnizon, której właścicielem z kolei jest ministerstwo obrony Rosji. Dla resortu obrony Wojentorg świadczy usługi pralnicze, organizuje żywienie zbiorowe, dostarcza wyposażenie.

W marcu br. Wojentorg zapowiadał stworzenie alternatywy dla Coca-Coli, również jako produktu dla żołnierzy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane