• rozwiń

Temat: Gospodarka

Nie będzie megafuzji na rynku spożywczym. Kraft Heinz wycofał gigantyczną ofertę

Nie będzie megafuzji na rynku spożywczym. Kraft Heinz wycofał gigantyczną ofertę
Foto: kraftheinzcompany.com Foto: Kraft Heinz jest piątym największym producentem żywności i napojów na świecie

Kraft Heinz wycofał się z próby przejęcia koncernu Unilever. Warta 143 mld dolarów oferta została wcześniej odrzucona.

Amerykański potentat rynku spożywczego Kraft Heinz w piątek ogłosił, że prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia holendersko-brytyjskiego koncernu Unilever.

Wycofana oferta

Jednak oferta warta 143 mld dolarów została odrzucona. Kraft Heinz zastanawiał się jeszcze, czy nie poprawić oferty, ale ostatecznie zrezygnował z takiego rozwiązania i całkowicie wycofał się z negocjacji.

„Kraft Heinz wycofuje ofertę przejęcia w przyjaznych stosunkach. Mamy szacunek dla kultury, strategii i przywództwa Unilever” - podała spółka w komunikacie.

Giganci rynku

Koncern Kraft Heinz powstał w wyniku fuzji. Dwa lata temu H.J. Heinz Co., należący do Berkshire Hathaway Warrena Buffetta i brazylijska firma inwestycyjna 3G Capital przejęła Kraft Foods za 45 mld dol. Obecnie jest trzecim największym producentem żywności i napojów w Ameryce Północnej oraz piątym pod względem wielkości wytwórcą produktów spożywczych i napojów na świecie. Należy do niego osiem marek o wartości ponad 1 miliarda dol.

Firma Unilever powstała w 1885 roku w Anglii. Wśród marek należących do holendersko-brytyjskiego koncernu są m.in. Hellmann's, Lipton czy Knorr.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane