• rozwiń
  • WIG20 2238.04 +0.19%
  • WIG30 2536.28 +0.19%
  • WIG 58853.96 +0.17%
  • sWIG80 11605.67 +0.30%
  • mWIG40 3750.40 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:12

Dostosuj

Temat: USA

Na poparzenia musztarda i majonez. Tak "leczyli" menadżerowie fast-foodów

Na poparzenia musztarda i majonez. Tak "leczyli" menadżerowie fast-foodów
Foto: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0/ Ezzex Foto: Za każde naruszenie sieci McDonald's grozi grzywna w wysokości nawet 70 tys. dolarów

28 pracowników w amerykańskich restauracjach McDonald's - w 19 różnych miastach - doznało obrażeń w pracy. W większości to oparzenia, które szefowie fast-foodów kazali "leczyć" np. musztardą i majonezem zamiast łagodzącymi ból kremami.

Amerykańscy urzędnicy z Administracji Bezpieczeństwa i Zdrowia Pracy (OSHA) zapowiedzieli zmasowaną kontrolę w sieci restauracji Mcdonald's po tym, jak otrzymali 28 skarg od pracowników z 19 różnych miast. Skarżyli się oni na obrażenia, głównie poparzenia, które kierownictwo kazało łagodzić smarowaniem np. musztardą lub majonezem, zamiast leczniczego i łagodzącego ból kremu. 

Będą kary?

Kontrolerzy z OSHA podejrzewają, że w sieci fast-food mogło dojść do naruszenia standardów bezpieczeństwa, a stanowiące zagrożenie np. poparzeniem urządzenia mogły być używane w niewłaściwy sposób.

Jeżeli kontrola potwierdzi przypadki nieprawidłowości, to za każde naruszenie sieci będzie groziła grzywna w wysokości nawet 70 tys. dolarów.

Sieć odpowiada

Rzeczniczka McDonald's Heidi Barker Sa Shekhem zapewniła, że jej firma przyjrzy się zarzutom. Dodała, że lokale, co do których istnieją podejrzenia są prowadzone przez niezależnych franczyzobiorców. Ich właściciele zobowiązali się do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy w restauracjach McDonald's.

Dużo urazów

W zeszłym roku Narodowa Rada Bezpieczeństwa i Zdrowia przepytała ponad 1,4 tys. pracowników lokali fast-food. Wyniki jej badań były zatrważające. Okazało się, że prawie 80 proc. z nich w ciągu ostatniego roku doznało poparzeń w pracy. Co trzecia z ofiar zamiast pomocy lekarza otrzymało polecenie od przełożonego, aby załagodzić ból m.in. musztardą, keczupem lub masłem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane