• rozwiń
    • WIG20 2212.15 +1.32%
    • WIG30 2500.06 +1.21%
    • WIG 57986.45 +0.99%
    • sWIG80 11453.40 +0.21%
    • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Budowlaniec z Syrii Przedsiębiorcą Roku EY. Jego firma działa też w Polsce

Konkurs EY World Entrepreneur Of The Year 2015. Zwycięzcą Mohed Altrad Odtwórz: Konkurs EY World Entrepreneur Of The Year 2015. Zwycięzcą Mohed Altrad
Foto: ey.com | Video: TVN24 BiS Foto: Mohed Altrad: moja historia powinna mówić wszystkim, że można zmienić swoje przeznaczenie | Video: Konkurs EY World Entrepreneur Of The Year 2015. Zwycięzcą Mohed Altrad

Mohed Altrad, założyciel i prezes firmy Altrad Group, został wybrany przedsiębiorcą roku i wygrał konkurs EY World Entrepreneur Of The Year 2015. O nagrodę rywalizowało 65 przedsiębiorców z 53 krajów świata - w tym reprezentujący Polskę Adam Krzanowski. Patronem wydarzenia była TVN24 Biznes i Świat.

Nazwisko laureata zostało ogłoszone podczas gali finałowej, która odbyła się w Salle Des Étoiles w Monako.

Gigant budowlanki

- Otrzymanie tej prestiżowej nagrody to wielki zaszczyt, zwłaszcza ze względu na silną konkurencję tak wybitnych przedsiębiorców z całego świata. Chciałbym zadedykować tę nagrodę wszystkim, dla których celem życia jest pomagania ludzkości. Moja historia powinna mówić wszystkim, że można zmienić swoje przeznaczenie - powiedział Mohed Altrad, gdy odbierał nagrodę.

Mohed Altrad urodził się w plemieniu Beduinów w Syrii. W wieku 17 lat przeniósł się do Francji, gdzie zdobył tytuł doktora informatyki. Obecnie jest założycielem i prezesem firmy Altrad Group, która zatrudnia blisko 7 tys. osób i działa na całym świecie. Ma oddziały także w Polsce.

Altrad Group jest światowym liderem rynku sprzedaży sprzętu budowlanego. Zajmuje się dostarczaniem np. betoniarek, rusztowań, czy taczek. Roczne obroty firmy przekraczają 2 mld dolarów.

Polski akcent

W ubiegłym roku zdobywcą tytułu EY World Entrepreneur of the Year został Uday Kotak, założyciel Kotak Mahindra Bank z Indii. W historii światowych finałów konkursu Polskę w Monte Carlo reprezentowało już 11 wybranych przez polskie jury twórców firm.

W tym roku był to Adam Krzanowski, współzałożyciel i prezes Grupy Nowy Styl. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm meblarskich w Polsce i na świecie. W jej portfolio znajduje się sześć marek produktowych oferujących meble biurowe, fotele i sofy, siedziska stadionowe, teatralne i audytoryjne, a także podłogi drewniane. Ponad 85 proc. sprzedaży trafia na eksport do niemal 100 krajów na całym świecie, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Polsce, Niemczech, na Ukrainie i w Rosji.

 

Karolina Hytrek-Prosiecka rozmawiała z laureatem głównej nagrody w piątek (05.06.15)

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane