• rozwiń

Giganci światowego biznesu zjechali do Monte Carlo, wśród nich Polak. Finał konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Konkurs EY World Entrepreneur Of The Year. Relacja z Monte Carlo Odtwórz: Konkurs EY World Entrepreneur Of The Year. Relacja z Monte Carlo
Foto: ey.media.pl | Video: TVN24 BiS Foto: Polskę w finale konkursu reprezentuje Adam Krzanowski, współzałożyciel i Prezes Grupy Nowy Styl | Video: Konkurs EY World Entrepreneur Of The Year. Relacja z Monte Carlo

W sobotę 6 czerwca poznamy zwycięzcę tegorocznego finału międzynarodowego konkursu EY World Entrepreneur Of The Year - Przedsiębiorca Roku. Nazwisko laureata zostanie ogłoszone podczas gali finałowej, która odbędzie się w Salle Des Étoiles w Monako. Polskę będzie reprezentował Adam Krzanowski, współzałożyciel i prezes Grupy Nowy Styl. Patronat nad wydarzeniem ma TVN24 Biznes i Świat.

Jury EY World Entrepreneur Of The Year ocenia kandydatów pod względem przedsiębiorczości, osiągniętych wyników finansowych, strategii firmy, wpływu na społeczność, a także innowacyjności.

Oceniając kandydatów niezależne Jury weźmie pod uwagę takie kryteria, jak przedsiębiorczość, wyniki finansowe, strategia firmy, wpływ na społeczność a także innowacyjność. W siedmioosobowym składzie międzynarodowego jury Europę, a zarazem Polskę, reprezentował będzie przedsiębiorca, który wygrał polską edycję konkursu w 2012 roku - Ewald Raben.

Spotkanie gigantów

Międzynarodowy finał konkursu będzie w tym roku spotkaniem 65 przedsiębiorców z 53 krajów świata. Prowadzą oni firmy o łącznym rocznym przychodzie sięgającym 38 mld dolarów.

- Liczba pracowników zatrudnionych przez tegorocznych laureatów też jest imponująca, bo wynosi 334 tys. osób. Firmy reprezentowane w tegorocznym finale dynamicznie rosną - średnio o 12 proc. rocznie. Pięciodniowe spotkanie tych 'gigantów' światowej przedsiębiorczości jest swojego rodzaju 'małym Davos'. Przedsiębiorcy uczestniczyć będą w kilkudziesięciu panelach dyskusyjnych, warsztatach, wykładach i roboczych sesjach. Z tytułem zwycięzcy wyjedzie z Monte Carlo tylko jeden z nich, ale tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, bo sam udział w globalnym finale jest ogromnym awansem i wyróżnieniem -  mówi Barbara Górska, dyrektor konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

W ubiegłym roku zdobywcą tytułu EY World Entrepreneur of the Year został Uday Kotak, założyciel Kotak Mahindra Bank z Indii.

W historii światowych finałów konkursu Polskę w Monte Carlo reprezentowało już 11 wybranych przez polskie jury twórców firm.

Polska reprezentacja

Podczas tegorocznego finału Polskę będzie reprezentował Adam Krzanowski, współzałożyciel i prezes Grupy Nowy Styl. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm meblarskich w Polsce i na świecie. W jej portfolio znajduje się sześć marek produktowych oferujących meble biurowe, fotele i sofy, siedziska stadionowe, teatralne i audytoryjne, a także podłogi drewniane. Ponad 85 proc. sprzedaży trafia na eksport do niemal 100 krajów na całym świecie, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Polsce, Niemczech, na Ukrainie i w Rosji.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane