• rozwiń

Zbudował imperium od podstaw. Oto najlepszy przedsiębiorca roku

Kto zostanie przedsiębiorcą roku? Odtwórz: Kto zostanie przedsiębiorcą roku?
Kto zostanie przedsiębiorcą roku? "Źródło: tvn24bis"

Murad Al-Katib, prezes kanadyjskiej firmy AGT Food and Ingredients, wygrał światowy konkurs EY na najlepszego przedsiębiorcę roku.

Najlepszym przedsiębiorcą na świecie w 2017 roku w konkursie EY został Murad Al-Katib, który jest prezesem firmy AGT Food and Ingredients. W wyścigu o ten tytuł pokonał 59 innych konkurentów z 49 krajów. 

Koncern rolny

Murad Al-Katib założył AGT Food and Ingredients w 2003 roku. Od tamtej pory koncern stał się światowym potentatem w dostawach soczewicy, ciecierzycy i grochu. Firma zatrudnia obecnie ponad dwa tysiące pracowników na pięciu kontynentach. W ciągu ostatnich pięciu lat przedsiębiorstwo osiągało dochody przekraczające 100 mln dolarów rocznie.

- Jury podjęła jednomyślną decyzję po energicznej i zrównoważonej debacie. Murad Al-Katib jest niezwykłym przedsiębiorcą, który wykazał wspaniałą organizację i dokonał wielkiej ekspansji, a poprzez zrównoważone praktyki rolne jego działalność ma pozytywny wpływ na globalne środowisko - mówił Jim Nixon, przewodniczący jury konkursu EY.

Sam zwycięzca przyznał, że jest głęboko wzruszony i zaszczycony faktem, że to właśnie do niego trafiła nagroda dla najlepszego na świecie przedsiębiorcy roku. - Dzięki podejmowaniu ryzyka i przemyślanym podejściu do mojej branży dokonaliśmy transformacji kanadyjskiego przemysłu rolnego - mówił Murad Al-Katib.

Dostawy żywności

Murad Al-Katib wierzy w świat, w którym bezpieczne, niedrogie i trwałe biało będzie dostępne dla wszystkich. Znany jest też z tego, że wykorzystuje swoją sieć produkcyjną i dystrybucyjną do dostarczania żywności uchodźcom z objętej wojną Syrii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane