• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

W Grecji strajk generalny. Ateny sparaliżowane

Foto: PAP Foto: Protesty w Grecji

Strajkujący Grecy przemaszerowali w czwartek ulicami Aten. 24-godzinny strajk zorganizowany przez dwa największe związki zawodowe spowodował zakłócenia w transporcie publicznym i żegludze, zamkniętych było wiele szkół, odwołano rozprawy w sądach.

Był to drugi w ciągu trzech tygodni protest pracowniczy przeciwko rządowemu projektowi budżetu,

który ma zostać poddany pod głosowanie w parlamencie w sobotę wieczorem, w tym przeciwko planowanej przez rząd reformie emerytalnej. Jednak - według Reutersa - tym razem w strajku wzięło udział mniej pracowników. Wśród Greków dominuje poczucie rezygnacji.

Test dla Ciprasa

Strajk jest - jak pisze Reuters - testem dla determinacji rządu Aleksisa Ciprasa w kwestii wprowadzania kolejnych, coraz bardziej niepopularnych przedsięwzięć oszczędnościowych, do których Grecja zobowiązała się, by otrzymać pomoc finansową ratującą ją przed bankructwem.

W czwartek tysiące ludzi pomaszerowały przed gmach parlamentu na ateńskim placu Syntagma. Napięcie gwałtownie wzrosło, kiedy policja użyła gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom, którzy rzucili kilka butelek z benzyną, ale sytuacja wkrótce się uspokoiła. Demonstrantów było mniej niż podczas listopadowego strajku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane