• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Temat: Holandia

Mięso z groźną bakterią. Linia lotnicza ostrzega, że mogła podawać takie posiłki

Wakacje. Czego nie można spakować do bagażu? Odtwórz: Wakacje. Czego nie można spakować do bagażu?
Wakacje. Czego nie można spakować do bagażu?

Holenderskie linie lotnicze KLM zostały poinformowane, że produkty mięsne jednego z ich dostawców mogły być skażone listerią. "Jest możliwe, że zainfekowane produkty mięsne były podawane na śniadanie w naszej klasie biznes" - wskazał przewoźnik w komunikacie.

KLM opublikowały ostrzeżenie na swojej stronie internetowej.

KLM ostrzega

"Spożywanie skażonego mięsa może być niebezpieczne dla zdrowia. Chociaż prawdopodobieństwo zakażenia listerią jest niewielkie, bakterie mogą być niebezpieczne dla kobiet w ciąży, małych dzieci, osób starszych i osób z osłabionym układem odpornościowym" - podkreślił przewoźnik.

Linie poprosiły pasażerów o skonsultowanie się z lekarzem rodzinnym, jeśli mają jakieś dolegliwości, takie jak gorączka, ból głowy lub mięśni. Jednocześnie, przewoźnik podkreślił, że "obecnie podawane posiłki na pokładzie są całkowicie bezpieczne do spożycia".

Rzecznik KLM poinformował serwis Food Safety News, że KLM prowadzi postępowanie w celu ustalenia, podczas których lotów mogły być podawane posiłki ze skażonym mięsem. "Mamy nadzieję, że wkrótce otrzymamy bardziej szczegółowe informacje" - dodał.

Listerioza

Holenderski Królewski Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM) w komunikacie opublikowanym w poniedziałek poinformował, że zidentyfikował grupę 20 osób, u których zdiagnozowano listeriozę w ciągu ostatnich dwóch lat. Spośród nich trzy osoby zmarły, a jedna kobieta poroniła.

Komunikat to pokłosie afery dotyczącej skażonej żywności, która wybuchła w Holandii, Belgii i Niemczech. W związku z nią sieci handlowe wycofywały z supermarketów niektóre produkty z obawy przed zagrożeniem.

Listerioza to choroba zakaźna, która najczęściej rozwija się po spożyciu niepasteryzowanych produktów mlecznych, niedokładnie umytych surowych owoców i warzyw, surowego mięsa, ryb, owoców morza oraz "dań gotowych", niepoddanych przed spożyciem obróbce cieplnej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane