• rozwiń
  • WIG20 2168.32 +0.57%
  • WIG30 2454.81 +0.52%
  • WIG 57135.03 +0.42%
  • sWIG80 11459.23 -0.26%
  • mWIG40 3646.17 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:41

Dostosuj

Kim jest najbardziej tajemniczy człowiek świata? Ekscentryczny milioner wie, ale nie powie

Traderzy przeciw podatkowi od kryptowalut Odtwórz: Traderzy przeciw podatkowi od kryptowalut
Traderzy przeciw podatkowi od kryptowalut "Źródło: tvn24"

John McAfee twierdzi, że rozwiązał zagadkę tożsamości jednej z najbardziej tajemniczych postaci na świecie - twórcy bitcoina.

McAfee, ekscentryczny milioner i założyciel słynnej firmy tworzącej programy antywirusowe, w rozmowie z Bloombergiem zapowiedział, że odkryje przed światem, kim jest osoba uważana za twórcę najpopularniejszej kryptowaluty, kryjąca się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Po kilku godzinach jednak się rozmyślił. Jak napisał na Twitterze, wpływ na zmianę zdania miała rada jego adwokata.

Prawnik obawia się, że ujawnienie tożsamości domniemanego założyciela bitcoina może być niebezpieczne dla McAfee, a także mieć wpływ na proces ekstradycyjny, który ma niedługo zacząć USA. Mieszkającemu na Bahamach milionerowi od lat przyglądają się amerykańskie władze - w związku z morderstwem jego sąsiada na Belize w 2012 roku oraz podejrzeniami o przestępstwa podatkowe.


Poszukiwania twórcy bitcoina

Satoshi Nakamoto jest postacią owianą tajemnicą. Wielu uważa, że ojciec bitcoina nie żyje. Teorię tę ma potwierdzać fakt, że od 10 lat nie dokonano żadnej transakcji przy użyciu miliona bitcoinów, które są w posiadaniu Nakamoto. Niektórzy twierdzą, że pod pseudonimem kryje się kilka osób, bo jest to tak skomplikowana waluta, że jedna osoba nie byłaby w stanie jej stworzyć.

Sam Nakomoto w sieci opisał siebie jako 37-letniego Japończyka. Do tej pory, pomimo wielu prób, zarówno mediów, jak i hakerów, nie udało się odkryć jego prawdziwej tożsamości.

McAfee, który jest pionierem oprogramowania antywirusowego, stwierdził, że dotarł do Nakamoto i nawet się z nim spotkał. Podkreślił też, że dla osoby o jego umiejętnościach, która przecież całe życie odnajdywała hakerów, znalezienie twórcy bitcoina to była "bułka z masłem".

Zdaniem amerykańskiego milionera, podczas spotkania Nakamoto pokazał, jak bardzo nie podoba mu się to, że McAfee chce ujawnić jego prawdziwą tożsamość.

Przypomnijmy, że Amerykanin startował w poprzednich wyborach prezydenckich w USA i planuje wziąć udział w kolejnych w 2020 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane