• rozwiń

Najpierw trzeba przygotować grunt polityczny. Rozmowy o dostawach gazu dla Ukrainy przełożone

Najpierw trzeba przygotować grunt polityczny. Rozmowy o dostawach gazu dla Ukrainy przełożone
Foto: TVN24 Foto: Łupki=problem dla Gazpromu

Kolejna runda rozmów trójstronnych między Komisją Europejską, Federacją Rosyjską i Ukrainą na temat dostaw gazu dla Kijowa, która miała się odbyć 14 kwietnia w Belinie, została przełożona - poinformowały w piątek służby prasowe KE.

Przedmiotem rozmów miała być cena gazu, ilość surowca potrzebna Ukrainie do napełnienia zbiorników przed zimą, a także wsparcie finansowe dla tego kraju.

Według komunikatu KE zamiast spotkania we wtorek w Berlinie, w którym mieli uczestniczyć wiceszef KE ds. unii energetycznej Marosz Szefczovicz oraz ministrowie ds. energetyki Rosji i Ukrainy: Aleksandr Nowak i Wołodymyr Demczyszyn, w przyszłym tygodniu w Brukseli odbędzie się spotkanie na poziomie eksperckim. KE nie sprecyzowała powodu przełożenia terminu i formatu rozmów.

Grunt to rozmowa

Cytowany w komunikacie Szefczovicz podkreślił, iż jest przekonany, że rozmowy ekspertów przygotują grunt pod spotkanie na szczeblu politycznym, które odbędzie się jeszcze w kwietniu.

Na początku miesiąca ukraiński koncern Naftogaz podpisał z rosyjskim Gazpromem porozumienie w sprawie zakupu gazu w drugim kwartale 2015 roku po 248 dolarów za 1000 metrów sześciennych tego surowca. Ukraiński minister energetyki Wołodymyr Demczyszyn poinformował wówczas, że na kwiecień zaplanowane są rozmowy w Berlinie w sprawie długoterminowego porozumienia obejmującego okres do końca sezonu grzewczego 2015-2016.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane