• rozwiń

Kalifornia ma być "zielona". Ambitny cel

Przez ocieplenie klimatu zniknie czekolada, kawa i awokado Odtwórz: Przez ocieplenie klimatu zniknie czekolada, kawa i awokado
Przez ocieplenie klimatu zniknie czekolada, kawa i awokado "Źródło: tvn24bis"

Od 2045 roku Kalifornia będzie korzystać wyłącznie z energii odnawialnej. Takie zobowiązanie podpisał gubernator stanu Jerry Brown.

W poniedziałek Jerry Brown podpisał dokument o nazwie SB100. Zakłada on, że od 2045 Kalifornia

będzie korzystać wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Tym samym gubernator podwyższył tempo realizacji celu, do którego wcześniej zobowiązał się stan. Do 2030 roku 60 proc. energii ma pochodzić z ’’czystej energii’’. Dotychczas cel ten wynosił 50 proc.

Brown: To nie będzie łatwe

- Kalifornia znalazła się na drodze do osiągnięcia celów Paryża i nie tylko. To nie będzie łatwe. To nie będzie natychmiastowe. Ale musi być zrobione - napisał na Twitterze Jerry Brown.

Dokument podpisano w poniedziałek, tuż przed mającym się odbyć 12 września szczytem Global Climate Action Summit. Stan wprowadził też niedawno regulacje, w ramach których wszystkie nowe domy w Kalifornii muszą być częściowo zasilane ze źródeł odnawialnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane