• rozwiń

Rezygnują z "Davos na pustyni". Po zniknięciu dziennikarza

Rezygnują z "Davos na pustyni". Po zniknięciu dziennikarza
Foto: Shutterstock Foto: JP Morgan is one of the largest banks in the world

Jamie Dimon, dyrektor generalny JP Morgan Chase & Co, jednego z największych holdingów finansowych na świecie, odwołał plany uczestnictwa w konferencji inwestorów w Arabii Saudyjskiej, która zaplanowana jest na koniec października - podał Reuters w poniedziałek. Na podobny krok zdecydował się szef Forda Bill Ford.

Obie firmy nie poinformowały o powodach rezygnacji, a także nie udzieliły odpowiedzi, czy zaginięcie krytycznego wobec Arabii Saudyjskiej publicysty Dżamala Chaszodżdżiego miało wpływ na podjęcie takiej decyzji.

Długa lista nieobecnych

Konferencja Future Investment Initiative, która w zamyśle syna króla Arabii Saudyjskiej, księcia Muhammada, ma zaprezentować jego kraj jako nowoczesne miejsce do inwestowania, zaplanowana jest na koniec października.

Wśród zaproszonych gości, którzy wcześniej odwołali udział w konferencji nazywanej "Davos na pustyni", są szef Ubera Dara Khosrowshahi, twórca systemu operacyjnego Android Andy Rubin, właściciel "Los Angeles Timesa" Patrick Soon-Shiong i założyciel Virgin Group Richard Branson.

Dotychczas udziału nie odwołał za to amerykański minister skarbu Steven Mnuchin. Jak poinformował jego doradca Larry Kudlow, Mnuchin "podejmie decyzję w miarę, jak z upływem czasu pojawią się nowe informacje".

Tajemnicze zniknięcie

2 października publikujący m.in. w "Washington Post" Chaszodżdżi wszedł do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule, by załatwić formalności związane ze ślubem, po czym ślad po nim zaginął.

Turcja podejrzewa, że krytyczny wobec rządów ibn Salmana dziennikarz został zamordowany w konsulacie, a jego ciało zostało stamtąd wywiezione. Rijad zaprzecza.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
pm_poz
Inwestować w Arabii Saudyjskiej?! Przecież jak tam skończy się w końcu ropa (czyli nie za długo), to w 10 lat piach przykryje ten syf do końca
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
k_r_ki
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane