• rozwiń
  • WIG20 2300.80 -0.25%
  • WIG30 2636.04 -0.35%
  • WIG 59760.85 -0.36%
  • sWIG80 11861.04 -0.15%
  • mWIG40 4006.50 -0.75%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:58

Dostosuj

Brytyjski szef dyplomacji do Polaków na Wyspach: jesteście tu mile widziani

 May: ustępuję ze stanowiska z mieszaniną dumy i zawodu Odtwórz: May: ustępuję ze stanowiska z mieszaniną dumy i zawodu
May: ustępuję ze stanowiska z mieszaniną dumy i zawodu "Źródło: tvn24/Reuters"

Szef dyplomacji Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział na przyjęciu wydanym w związku z Polsko-Brytyjskim Forum Belwederskim, że Polacy są na Wyspach mile widziani. Podkreślał też, że bardzo dobrze współpracuje mu się z ministrem Witoldem Waszczykowskim.

- Mam dla was wiadomość: jesteście tutaj kochani, jesteście mile widziani, a wasze prawa będą chronione, niezależnie od tego, co się stanie. Zadbamy o to, aby nadal przyjmować ludzi z Polski, którzy chcą tu mieszkać i budować swoje życie w tym kraju - zapewnił, dodając po polsku "dziękuję" i "kocham Cię Polska".


Szef brytyjskiej dyplomacji przemawiał na przyjęciu zorganizowanym przed drugą edycją Polsko-Brytyjskiego Forum Belwederskiego, które odbędzie się w połowie lutego 2018 roku w Londynie. Pierwsza, inauguracyjna edycja odbyła się w tym roku w Pałacu Belwederskim w Warszawie. Wydarzenie skupia przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, a także świata kultury, akademii i biznesu.

W czterominutowym, utrzymanym w żartobliwym tonie wystąpieniu podczas wtorkowego przyjęcia Johnson mówił, że on i minister Waszczykowski są "mniej więcej nierozłączni" i "wspólnie podróżują przez świat, niczym Blues Brothers oraz Wallace i Gromit (bohaterowie brytyjskiej bajki)".

Według Johnsona te bliskie relacje osobiste są "symbolem relacji między naszymi krajami". Zwrócił uwagę na liczną obecność Polaków na Wyspach i ich wkład w brytyjską gospodarkę.

We wtorkowym spotkaniu oprócz Johnsona wzięli udział także polski wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki oraz brytyjski wiceminister ds. europejskich Alan Duncan, a także ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki i brytyjski ambasador w Warszawie Jonathan Knott.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane