• rozwiń

Miliarder chce mniej pracować. Szuka chętnych na swoje spółki

Łukasz Kozłowski o milionerach w Polsce Odtwórz: Łukasz Kozłowski o milionerach w Polsce
Łukasz Kozłowski o milionerach w Polsce "Źródło: tvn24bis"

Miliarder John Fredriksen szuka inwestorów, gotowych przejąć udziały w jego spółkach - informuje Reuters. Powód? 75-latek chce mniej pracować.

Majątek urodzonego w Norwegii Fredriksena szacuje się na 12 mld dolarów. Jest magnatem transportu morskiego i posiadaczem największej na świecie floty tankowców.

Jego biznesowe imperium obejmuje m.in takie spółki jak Frontline i Golden Ocean, które zajmują się transportem morskim ropy i innych towarów takich jak węgiel, stal czy piasek.

Ponadto, miliarder jest właścicielem firmy Seadrill, zajmującej się morskimi usługami wiertniczymi na potrzeby przemysłu naftowego oraz firmy Mowi, specjalizującej się w hodowli i przetwórstwie łososia atlantyckiego.

Oddaje władzę

Teraz Fredriksen poinformował, że chce zwolnić obroty i mniej pracować. Zaznaczył jednocześnie, że nie chce, aby biznesem zajmowały się jego córki bliźniaczki Cecilie i Kathrine. - Nie powinny żyć z takim obciążeniem pracą, jakie miałem ja - powiedział.

Zamiast tego Fredriksen mógłby starać się budować jeszcze większe firmy poprzez fuzje, a tym samym pozwolić innym graczom z branży stać się głównymi udziałowcami poszczególnych firm w swoim portfolio.

Dodał, że innym sposobem przeniesienia władzy byłoby pozyskanie zewnętrznych inwestorów posiadających wystarczające zasoby i umiejętności.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane