• rozwiń

Żona byłego mera, królowa oleju i energetyczna dama. Oto lista najbogatszych Rosjanek

Żona byłego mera, królowa oleju i energetyczna dama. Oto lista najbogatszych Rosjanek
Foto: Flickr (CC BY SA 2.0) Foto: Jelena Baturina

Żona byłego mera Moskwy, Jelena Baturina, kolejny rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych kobiet w Rosji. Jej majątek szacowany jest na 1 mld dolarów. Dla porównania majątek najbogatszego mężczyzny w jej kraju, Władimira Potanina, szacowany jest na 15,4 mld dolarów.

Najbogatsza Rosjanka, czyli Jelena Baturina to żona byłego mera Moskwy Jurija Łużkowa. Lokalna edycja magazynu "Forbes" tworząc ranking najbogatszych oszacowała jej majątek na ok. 1 mld dolarów.

Warto zauważyć, że jej majątek nie zmienił się od ubiegłego roku, ale jeszcze w 2010 roku - kiedy Łużkow był merem Moskwy - szacowano, że posiada ona ok. 2,9 mld dolarów. W tamtym czasie zajmowała ona pozycję trzeciej najbogatszej kobiety na świecie

52-letnia Baturina stoi na firmy budowlanej Inteco Management, która - jak zauważa Radio Wolna Europa - zarabiała najlepiej w czasie, kiedy Łużkow był merem rosyjskiej stolicy (1992-2010). Spółka realizowała wówczas najważniejsze kontrakty w mieście.

Najbogatsza, a potem długo nikt

Lista stworzona przez magazyn liczy 50 miejsc i została opublikowana w czwartek.

Druga najbogatsza Rosjanka posiada zaledwie połowę tego majątku co Baturina. To Natalia Łucenko, szefowa największej firmy w kraju produkującej olej roślinny. Jej majątek szacowany jest na około 550 mln dolarów.

Trzecie miejsce na liście najbogatszych kobiet w kraju zajmuje dyrektor generalna firmy Taif Group. Firma działa w Tatarstanie i zarabia wydobywając ropę, na obrocie paliwami, ale też w budowlance. Guzelija Safina ma według szacunków 440 mln dolarów. Dla porządku warto tylko nadmienić, że majątek jej kolegi z firmy, Rustema Sułtiejewa, "Forbes" szacuje na 1,1 mld dolarów.

Radio Wolna Europa zauważa, że w rankingu debiutuje też żona pierwszego wicepremiera Rosji. Majątek Olgi Szuwałowy szacowany jest na 125 mln dolarów.

Męski świat

Rosyjskie media przypominają, że najbogatszym Rosjaninem wciąż pozostaje Władimir Potanin, którego majątek szacowany jest na 15,4 mld dolarów. Choć połowę z tego próbuje odebrać mu jego żona, z którą się rozstał:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (9)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
irek7777
Nie ma sprawiedliwości,nie dość,że bogata to jeszcze piękna.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane