• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Biznes dla Ludzi

Jadąc do Grecji zabierz gotówkę. Może cię uratować

"Biznes dla Ludzi", cz.1 Odtwórz: "Biznes dla Ludzi", cz.1
Foto: Flickr (CC BY-SA 3.0)/ Giannis Arvanitakis | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Na program "Biznes dla Ludzi" zaprasza Paweł Blajer | Video: "Biznes dla Ludzi", cz.1

Najlepszym sposobem na to, żeby mieć spokojne wakacje w Grecji jest zabranie ze sobą gotówki - radzi Paweł Majtkowski, analityk finansowy Centrum Finansów Aviva, w programie "Biznes dla Ludzi".

Majtkowski zastrzega, że nie musimy brać ze sobą wszystkich pieniędzy w gotówce, bo prawdopodobieństwo tego, że mogą się pojawić problemy nie jest aż tak wielkie.

- Jak jedziemy na dwa tygodnie, weźmy ze sobą tyle, ile zwykle wydajemy na wakacjach przez 3-5 dni. To powinno dać nam spokojne zabezpieczenie na wypadek, gdyby w Grecji zdarzyła się katastrofa - tłumaczył.

Komfort w portfelu

Jak dodaje, posiadanie gotówki pozwoli nam bezpiecznie dokonywać transakcji w sytuacji, gdyby na miejscu wystąpiły problemy z wykorzystaniem karty płatniczej.

- Może być tak, ze karty będą akceptowane w sklepach, ale nie będzie można wypłacać pieniędzy z bankomatu. Powody mogą być różne: wprowadzenie maksymalnej kwoty, jaką można wypłacić z bankomatu lub ogromne kolejki do bankomatów - podkreślał gość "Biznesu dla Ludzi".

Majtkowski radzi, abyśmy na wakacje do Grecji zabierali jak najmniejsze nominały, bo możemy mieć problemy z otrzymaniem reszty z banknotu o nominale 100 euro.

- Ja bym polecał zabranie banknotów o nominałach 10 i 20 euro oraz trochę bilonu - mówił.

Gotówka może być nam też potrzebna na opłacenie hotelu w przypadku problemów z dokonaniem płatności kartą lub utrudnionym dostępem do gotówki.

Program "Biznes dla Ludzi" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 18.15.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane