• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Jedna z największych sieci hotelowych mogła paść ofiarą hakerów

Jedna z największych sieci hotelowych mogła paść ofiarą hakerów
Foto: sxc.hu Foto: Hotele też stają się obiektem działań hakerów

Sieć hotelowa Hilton mogła paść ofiarą cyberataków - pisze "Business Insider". Chodziło o kradzieże danych z kart kredytowych.

Według analityka bezpieczeństwa internetu Briana Krebsa hakerzy wzięli sobie za cel wiele punktów sprzedaży, restauracji, kawiarni i sklepów w nieruchomościach należących do sieci Hilton na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Długa lista

W sierpniu Visa poinformowała niektóre instytucje finansowe o zagrożeniu. Naruszenia miały dotyczyć pięciu banków i takich nieruchomości Hiltona jak Embassy Suites, Doubletree, Hampton Inn & Suites, i ekskluzywnego Waldorf Astoria Hotels & Resorts - podaje Krebs w raporcie.

Hilton poinformował, że bada sprawę wspomnianych naruszeń.

"Hilton Worldwide jest mocno zaangażowana w ochronę danych naszych klientów. Posiadamy wiele systemów i jednych z najlepszych specjalistów w branży, aby strzec tego bezpieczeństwa. Niestety nadużycia dotyczące kart kredytowych są powszechne. Wszystkie potencjalne problemy przyjmujemy bardzo poważnie" - podała firma w komunikacie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane