• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Japonia

Przeszklone ściany i sufity, koncert na żywo. Zobacz podróż wyjątkowym pociągiem

Darmowy bilet na pociąg na osiemnastkę Odtwórz: Darmowy bilet na pociąg na osiemnastkę
Darmowy bilet na pociąg na osiemnastkę "Źródło: TVN24 BiS"

Kąpiel w drewnianej wannie, koncert pianistyczny na żywo - to tylko niektóre z atrakcji czekających na pasażerów superluksusowego pociągu w Japonii. Bilet za przejażdżkę z Tokio do Hokkaido kosztuje 10 tysięcy dolarów i mimo tej wysokiej sumy wszystkie miejsca już teraz są zarezerwowane do marca przyszłego roku. Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.

- Chcemy żeby nasi pasażerowie spędzili tutaj luksusowy czas i żeby ta piękna przestrzeń ich zainspirowała. Ten projekt ma być też pozytywnym impulsem dla regionów zniszczonych przez trzęsienie ziemi - mówi Tetsuro Tomita, szef Japońskiej Kolei Wschodniej, która obsługuje przejazdy.

Jakie atrakcje

Pociąg pierwszy raz wyjechał na tory w poniedziałek i zabrał na pokład 33 pasażerów. Choć podróż z Tokio do Hokkaido trwa cztery dni, to pasażerowie nie mają prawa narzekać na nudę.

W luksusowym pociągu podłoga jest pokryta tradycyjną japońską matą tatami wykonaną ze słomy ryżowej. Przeszklone ściany i sufity pozwalają na obserwację krajobrazów. Podróż obejmuje przystanki w północno-wschodnim regionie Tohoku, który dotknęło trzęsienie ziemi i tsunami w 2011 roku.

Reuters przypomina, że to nie pierwszy luksusowy pociąg na japońskich torach. Przed czterema laty  "sześciogwiazdkowy" pojazd uruchomiła spółka Kyushu Railway, zaś w czerwcu tego roku jazdę rozpocznie ekskluzywny pociąg w barwach JR West.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane