• rozwiń

Podatek od wyjazdu z kraju. Zostanie doliczony do ceny biletu

Japonia chce podnieść wiek emerytalny do 70 lat Odtwórz: Japonia chce podnieść wiek emerytalny do 70 lat
Japonia chce podnieść wiek emerytalny do 70 lat "Źródło: TVN24 BiS"

W poniedziałek Japonia wprowadziła podatek od wyjazdu z kraju. Danina wynosi 1000 jenów na osobę (około 34 złotych), bez względu na narodowość. Zostanie ona automatycznie doliczona do ceny zarówno biletów lotniczych, jak i morskich.

W tym roku dochody z nowego podatku szacowane są na 50 miliardów jenów. Ostatni stały podatek – od wartości gruntów - wprowadzono w Japonii w 1992 roku.

Zyski na promocje i infrastrukturę

Zyski mają zostać przeznaczone na promocję kraju wśród zagranicznych podróżnych i rozbudowę infrastruktury turystycznej przed Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi w Tokio w 2020 roku. Dzięki opłacie sfinansowane będą między innymi bramki rozpoznające twarze na lotniskach, czy informacje w wielu językach przy atrakcjach turystycznych.

Zwolnieni z opłaty mają być między innymi pasażerowie tranzytowi, którzy opuszczą kraj w ciągu 24 godzin od przyjazdu i dzieci do lat dwóch. Opłata nie będzie również nakładana na osoby, które znajdą się w Japonii w wyniku np. awaryjnego lądowania samolotu.

W ostatnich latach Japonia odnotowała znaczny wzrost liczby turystów. W 2018 roku liczba zagranicznych gości po raz pierwszy przekroczyła 30 milionów. Według prognoz do 2020 roku ma to być już 40 milionów osób. Władze liczą, że inwestycje finansowane z nowego podatku przyciągną też turystów z Europy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
graffiti50
dobre ,zaraz się rozejdzie po świecie nowy podatek
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Darth2vids
W Polsce lubia "tworzyc" nowe podatki, moze Polska dogoni Japonie z podatkami....
Jeszcze bym dodal emeryture od 70 i kraj bedzie bogaty...PKB poszybuje w gore (tylko wspulczuc obywatelom)
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane