• rozwiń

Temat: Japonia

SMS-owe przypomnienie o zasadach zachowania dla turystów

Eksperci o ograniczeniach dla turystów Odtwórz: Eksperci o ograniczeniach dla turystów
Eksperci o ograniczeniach dla turystów "Źródło: TVN24 BiS"

Zagraniczni turyści przyjeżdżający do Kioto od poniedziałku będą dostawać komunikaty przypominające im o zasadach właściwego zachowania.

Testowy program obejmie na razie ulicę Hanamikoji w dzielnicy Gion, gdzie znajduje się wiele tradycyjnych herbaciarni i historycznych budynków.

Turyści, którzy zainstalowali na swoim telefonie aplikację z informacjami dla zwiedzających lub korzystają z przenośnych urządzeń elektronicznych wypożyczanych w hotelach i pensjonatach, będą dostawali automatyczne powiadomienia w języku angielskim i chińskim o lokalnej etykiecie.

Informacji udzielać będą też konsultanci patrolujący ulice na wyznaczonym obszarze, a w wielu miejscach zawisną informacyjne plakaty.

Skargi mieszkańców

Pilotaż potrwa do 8 grudnia, a następnie zostanie oceniony na podstawie nagrań z ulicznego monitoringu i kwestionariuszy wypełnionych przez mieszkańców.

Autorami projektu są ministerstwo do spraw gruntów, infrastruktury, transportu i turystyki oraz władze Kioto.

To odpowiedź na zgłaszane przez miejscowych przypadki niewłaściwego zachowania wśród zagranicznych turystów.

Mieszkańcy skarżyli się między innymi na to, że obcokrajowcy siadali lub kładli się na ulicy, żeby zrobić zdjęcie, gonili za maiko, czyli młodymi kobietami kształcącymi się na gejsze, i bez pozwolenia robili im zdjęcia. Ponadto wchodzili na prywatne posesje, a nawet do domów, i wyrządzali szkody materialne.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane