• rozwiń

Rekordowa liczba turystów. Wśród zagranicznych gości głównie Azjaci

Japonia chce podnieść wiek emerytalny do 70 lat Odtwórz: Japonia chce podnieść wiek emerytalny do 70 lat
Japonia chce podnieść wiek emerytalny do 70 lat "Źródło: TVN24 BiS"

W ubiegłym roku Japonię odwiedziło 31 milionów turystów. To rekordowa liczba i jednocześnie dobry prognostyk przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Według danych, które opublikowała w środę Japońska Organizacja Turystyczna, wśród zagranicznych gości zdecydowanie dominowali Azjaci: Chińczycy (ponad 8 milionów), obywatele Korei Południowej (7,5 miliona) oraz Tajwańczycy (4,8 miliona).

Zanotowano wzrost liczby turystów o 8,7 procent, choć nie tak spektakularny jak w 2017 roku, gdy wyniósł aż 20 procent.Sporą grupę stanowili także Amerykanie (1,5 miliona). Z Europy najwięcej turystów pochodziło z Wielkiej Brytanii (340 tysięcy) i Francji (304 tysięcy).

W 2018 roku zagraniczni goście wydali 4,5 biliona jenów (36 miliarda euro). Jedną trzecią tej sumy stanowiły wydatki Chińczyków.

Podatek od wyjazdu

Na początku stycznia Japonia wprowadziła podatek od wyjazdu z kraju. Danina wynosi 1000 jenów na osobę (około 34 złotych), bez względu na narodowość. Zostanie ona automatycznie doliczona do ceny zarówno biletów lotniczych, jak i morskich.

Zyski mają zostać przeznaczone na promocję kraju wśród zagranicznych podróżnych i rozbudowę infrastruktury turystycznej przed Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi w Tokio w 2020 roku. Dzięki opłacie sfinansowane będą między innymi bramki rozpoznające twarze na lotniskach, czy informacje w wielu językach przy atrakcjach turystycznych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane