• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja

Japończycy chcą zbudować w Rosji gigantyczny kompleks za 450 mln dolarów

Japończycy chcą zbudować w Rosji gigantyczny kompleks za 450 mln dolarów
Foto: daniilr / Flickr (CC BY 2.0) Foto: Wyspa, która od czasów carskich była wykorzystywana jako baza wojskowa, stała się atrakcyjnym terenem dla inwestorów po wybudowaniu mostu łączącego go z lądem

Jedna z największych firm deweloperskich w Japonii jest zainteresowana zbudowaniem dużego kompleksu wypoczynkowego na rosyjskim Dalekim Wschodzie, na Wyspie Rosysjkiej w pobliżu Władywostoku - informuje "Kommiersant".

Ośrodek na ulokowany Wyspie Rosysjskiej miałby obejmować kompleks mieszkalny i ośrodek z polem golfowym dla turystów w sezonie letnim oraz regionem narciarskim w sezonie zimowym - powiedział Siergiej Kachajew, lokalny wiceminister rozwoju.

Ogromny kapitał

Jak informuje "Kommiersant", japońska firma Lida Group Holdings jest gotowa zainwestować w nowy ośrodek między 380 a 450 mln dol., z planami na odzyskanie wniesionego kapitału w ciągu 5-7 lat.

Doniesienia o trwających negocjacjach z Lida Group Holdings potwierdził rzecznik biura gubernatora Kraju Nadmorskiego. Jak informuje "Kommiersant", takiej deklaracji nie udało się uzyskać od Japończyków, którzy na początku maja poinformowali jednak o tym, iż otwierają swój oddział w Rosji.

Wyspa, która od czasów carskich była wykorzystywana jako baza wojskowa, stała się atrakcyjnym terenem dla inwestorów po wybudowaniu mostu łączącego go z lądem z inicjatywy Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w 2012 roku.

Zabiegi Chińczyków

Kraj Nadmorski położony na wybrzeżu Oceanu Spokojnego stał się ostatnio centralnym punktem dla azjatyckich inwestycji.

W styczniu rząd regionalny poinformował o podpisaniu kontraktu o wartości 1,4 mld dol. z inwestorami z Azji, na mocy którego powstanie specjalna strefa, w której znajdzie się 16 kompleksów hoteli i kasyn, a także klub jachtowy.

W grze pozostać chcą także Chiny. Planują budowę szybkiej kolei do Władywostoku, która miałaby  pociągnąć za sobą szereg innych projektów turystycznych i biznesowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane