• rozwiń

Temat: UE

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"

"Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Odtwórz: "Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"
"Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" "Źródło: TVN24 BiS"

Eurogrupa porozumiała się na temat warunków wyjścia Grecji z programu pomocowego, w tym restrukturyzacji jej zadłużenia. Unijni urzędnicy i władze w Atenach ogłaszają wyjście kraju z kryzysu. - Ile razy rząd to mówił? Wydłużają pożyczkę i ogłaszaj koniec kryzysu. Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić - mówi tymczasem Janis Warufakis, ekonomista, były minister finansów Grecji, który był gościem w programie "Fakty o Świecie" w TVN24 BiS. - To podejście Unii Europejskiej nas osłabia. Może powinniśmy się zająć kryzysami systematycznie - podkreślał w rozmowie z Michałem Sznajderem.

Były minister finansów Grecji uważa również, że Europa potrzebuje wspólnego budżetu, a Unię Europejską musimy naprawić. - System rynkowy i kapitalizm ma kłopoty. Przeszedł przez spazmy. Przyszedł kryzys polityczny i polityka się wali, gospodarka również. To jest to, co widzimy w Unii Europejskiej. Trump został wybrany bo ponad połowa rodzin w Stanach Zjednoczonych nie jest w stanie kupić samochodu - ocenił grecki polityk.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
iobserwator
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
blanczofia
Niewazne kto co powiedzial. UE zadluzyla wszystkich naiwnych Europejczykow ubiegajacych sie o « finansowanie » z banku europejskiego, ktore jest niczym innym jak lichwiarska pozyczka. Oprocz tego, ze kazdy kraj musi dawac miliardy na skladke.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane