• rozwiń
    • WIG20 2188.20 +0.70%
    • WIG30 2521.46 +0.73%
    • WIG 56753.79 +0.71%
    • sWIG80 11547.10 +0.62%
    • mWIG40 3939.78 +0.74%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-24 17:15

Dostosuj

Milionerka pozwała loterię. Twierdzi, że pieniądze zniszczyły jej życie

Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie" Odtwórz: Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie"
Foto: instagram.com/janeparkx | Video: tvn24 Foto: Park stała się najmłodszą zwyciężczynią Euromilions w Wielkiej Brytanii | Video: Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie"

Ta historia z Wielkiej Brytanii pokazuje, że pieniądze szczęścia nie dają. 21-latka kilka lat temu wygrała milion funtów w loterii. Od tamtej pory jej życie się zmieniło - jak twierdzi - na gorsze. Z tego powodu młoda Brytyjka pozwała do sądu organizatora loterii - Euromilions.

Pochodząca z Edynburga Jane Park swój szczęśliwy los na loterii kupiła cztery lata temu. Dzięki wygranej stała się najmłodszą zwyciężczynią tej gry w Wielkiej Brytanii. Milionerką stała się w wieku zaledwie 17 lat.

Wygrana na loterii

Nastolatka robiła zakupy w luksusowych sklepach odzieżowych, poddała się serii operacji plastycznych, zerwała z chłopakiem, kupiła dwa domy i wyprowadziła się od rodziców. Teraz przyznaje, że pieniądze wygrane na loterii zniszczyły jej życie.

- Myślałam, że po wygranej w loterii moje życie będzie dziesięć razy lepsze, a jest dziesięć razy gorsze. Byłoby mi o wiele łatwiej, gdybym nie wygrała - powiedziała w rozmowie z "Sunday People".

- Ludzie patrzą na mnie i myślą: chciałabym prowadzić twój styl życia i mieć tyle pieniędzy co ty. Ale oni nie zdają sobie spraw z rozmiaru mojego stresu. Mam rzeczy materialne, ale poza tym moje życie jest puste. Jaki jest jego cel? - podkreśla.

Park chce, by zmieniono zasady loterii i by w grze nie mogły brać udział osoby niepełnoletnie (aby kupić los trzeba mieć ukończone 16 lat). W związku z tym złożyła pozew przeciwko organizatorowi loterii. Ewentualne odszkodowanie chce przeznaczyć na cele charytatywne.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane