• rozwiń

Temat: Gospodarka

Wykorzystaj mocnego dolara i podróżuj. Na tej liście jest też Polska

Wykorzystaj mocnego dolara i podróżuj. Na tej liście jest też Polska
Foto: Flickr.com CC-BY 2.0/ Kirilos Foto: To dobry czas, aby odwiedzić np. Brazylię

Wykorzystają mocnego dolara i wybierz się w podróż. Płacąc amerykańską walutą zaoszczędzisz trochę. Na wakacje warto wybrać się do tych pięciu krajów.

Posiadasz dolary? Miejsca, gdzie nie wydasz majątku:  

1. Kanada

Kanadyjski dolar osłabił się wobec amerykańskiego w ostatnim rok o ponad 3 proc. Oznacza to, że amerykanie, którzy chcą zwiedzić Kanadę wydadzą obecnie nieco mniej niż, gdyby wybrali się na wakacje np. 3 lata wcześniej, kiedy kurs obu walut był zbliżony. Nic więc dziwnego, że w wielu przygranicznych sklepach w Kanadzie sprzedawcy wywieszają amerykańskie flagi licząc, że przyciągną tym sąsiadów z południa, których portfele są wypchane dolarami.

2. Australia

Jeśli marzycie o wyprawie do Australii, to nie ma lepszego momentu, aby zaplanować wyjazd. Australijski dolar spadł do najniższego poziomu od 6 lat wobec dolara. Wprawdzie loty do tego kraju nadal są drogie, ale kiedy już dolecimy na miejsce z pewnością wydamy mniej.

3. Rosja

Głębokie problemy gospodarcze, gwałtowny spadek cen ropy naftowej i zachodnie sankcje gospodarcze negatywnie wpływają na sytuację rosyjskiej waluty. Rubel co chwilę bije historyczne minima. A to oznacza, że wyjazd do Rosji z dolarami w portfelu jest teraz o wiele tańszy niż jeszcze kilka lat temu.

4. Polska

Tanim kierunkiem dla osób, które zarabiają w dolarach jest też Polska. Jeszce w połowie 2014 roku za jednego dolara trzeba było zapłacić 3 złote. Teraz należy wydać ponad 70 groszy więcej. Oznacza to, że osoba, która wybierze się np. do popularnego wśród turystów Krakowa, czy Warszawy wyda o kilkanaście procent miej.

5. Brazylia

Kłopoty brazylijskiej gospodarki odbijają się również na walucie tego kraju, która względem dolara tylko w ostatnich 12 miesiącach straciła na wartości ponad 12 proc. Odwiedzając ten kraj możemy zatem liczyć na to, że mniej wydamy m.in. na noclegi, czy posiłki.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane