• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Praca

Jak firmy dbają o pracowników? Pół roku urlopu, pieniądze na podróż, zmiana płci

Jak firmy dbają o pracowników? Pół roku urlopu, pieniądze na podróż, zmiana płci
Foto: Shutterstock Foto: Jak najlepsze firmy dbają o pracowników?

Każdy z nas spędza co najmniej jedną trzecią swojego życia w pracy. Dlatego ważne jest, aby ten czas był jak najbardziej przyjemny. Zrozumiały to największe firmy na świecie, które sowicie nagradzają swoich pracowników.

Jak podaje "Business Insider" ponad połowa (57 proc.) pracowników twierdzi, że dodatki i nagrody decydują o tym, czy rozważyć przyjęcie nowej oferty pracy. Co ciekawe 80 proc. pracowników uważa, że woli otrzymać bonusy, czyli np. prywatne ubezpieczenie zdrowotne, czy więcej wolnego czasu niżeli finansową podwyżkę.Nic więc dziwnego, że niektórzy pracodawcy coraz więcej inwestują w usługi, na których korzystają pracownicy. Chodzi o darmowe stołówki, czy siłownie.

 

Oto 10 najciekawszych bonusów oferowanych przez firmy:

1. World Wildlife Fund: Panda Fridays

W organizacji ekologicznej World Wildlife Fund pracownicy mają wolny co drugi piątek. Ostatni dzień tygodnia pracy, który pracownicy mają wolny nazywany jest "Panda Fridays" i odnosi się do logo WWF, czyli pandy właśnie. 2. Spotify: pół roku wolnego

W firmie Spotify, która oferuje streaming muzyki pracownicy mogą liczyć na sześć miesięcy płatnego urlopu rodzicielskiego. Dodatkowo pracownicy, którym urodzi się dziecko mają jeszcze miesiąc z elastycznym czasem pracy, aby powrót do obowiązków zawodowych był łatwiejszy.

3. Airbnb: pieniądze na podróż

Firma Airbnb, która zajmuje się oferowaniem noclegów poprzez serwis internetowy została wybrana najlepszym miejscem do pracy w 2016 roku. Dlaczego? Jej pracownicy mogą otrzymać specjalny dodatek w wysokości 2 tys. dolarów, który mogą wykorzystać na podróż do dowolnego miejsca na świecie. Noclegi mają zapewnione oczywiście w ramach Airbnb.

4. Walt Disney Company: darmowy wstęp parku

Pracownicy Walt Disney Company mogą liczyć na darmowe wejściówki do "Najszczęśliwszego miejsca na świecie", czyli Disneylandu. Z bezpłatnych biletów mogą korzystać nie tylko pracownicy, ale również członkowie ich rodzin i przyjaciele. Pracownicy mogą również liczyć na zniżki w hotelach i niektóre towary w parku rozrywki.

5. Facebook: gotówka dla dzieci

Firma Marka Zuckerberga również dba o pracowników, którzy zostają rodzicami. Za każde nowo narodzone dziecko wypłaca 4 tys. dolarów premii.

6. Epic: długi urlop

Epic Systems Corporation to prywatna firma tworząca oprogramowanie przeznaczone dla służby zdrowia. Swoim pracownikom oferuje miesiąc dodatkowego płatnego urlopu. Na taki bonus mogą liczyć osoby, które przepracowały w firmie 5 lat. Epic zastrzega, że pracownicy w czasie wolnym mają rozwijać swoje twórcze talenty.

7. Google: pomoc po śmierci bliskich

Technologiczny gigant dba o rodziny swoich zmarłych pracowników. Google wypłaca 50 proc. wynagrodzenia przez 10 lat współmałżonkowi lub partnerowi zmarłego pracownika.

8. Twilio: darmowe książki

Firma Twilio, która oferuje usługi komunikacyjne w internecie dba o rozwój czytelnictwa wśród swoich pracowników. Otrzymują oni 30 dolarów miesięcznie na zakup książek na ebooka Kindle.

9. Pinterest: pomoc dla rodziców

Twórcy serwisu Pinterest, który jest przeznaczony do kolekcjowania i porządkowania zebranych materiałów wizualnych, czyli np. zdjęć ma rozbudowaną pomoc dla rodziców. Mogą oni skorzystać z trzymiesięcznego urlopu rodzicielskiego, a w czwartym miesiącu pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki w niepełnym wymiarze godzin. Firma zapewnia też dwie sesje szkoleniowe, które pomagają wrócić do pracy po urodzeniu dziecka.

10. Accenture: zmiana płci

Firma Accenture znana jest ze swojego zaangażowania w walkę o prawa osób LGBTQ. Nie powinno zatem dziwić, że swoim pracownikom oferuje pomoc w zmianie płci.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Zosia I
Car Rosji na pretensje chłopów, że ich dzieci nie mogą studiować wydał dekret zezwalający chłopskim dzieciom na studia ale cena za naukę była tak wysoka,że nawet 5 wiosek nie mogłoby wykształcić choć jednego studenta za swoje pieniądze, więc nie pierzcie nam umysłów bredniami !!!!
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
panikowac_panikowac
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane