• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Miliarder żegna się z firmą w rockowym stylu

Miliarder Jack Ma żegna się z firmą w rockowym stylu Odtwórz: Miliarder Jack Ma żegna się z firmą w rockowym stylu
Miliarder Jack Ma żegna się z firmą w rockowym stylu "Źródło: TVN24 BiS"

Założyciel Alibaby Jack Ma pożegnał się z firmą jak prawdziwa gwiazda rocka – donosi Reuters. Chiński miliarder wystąpił na scenie z gitarą podczas specjalnej uroczystości na stadionie mogącym pomieścić aż 80 tysięcy osób.

- Po dzisiejszym wieczorze zacznę nowe życie – miał powiedzieć Jack Ma podczas wtorkowego wydarzenia. - Wierzę, że świat jest dobry, jest tyle możliwości. Bardzo kocham nowe wyzwania i dlatego wcześniej przejdę na emeryturę – mówił.

Pod koniec ceremonii Jack Ma i jego współpracownicy założyli skórzane kurtki, peruki w stylu gwiazd rocka i wykonali kultowe chińskie przeboje. Jeden z nich przebrał się nawet za Marilyn Monroe.

Jak pisze "Reuters", Jack Ma był wzruszony występami innych pracowników Alibaby.

Odejście Jacka Ma

Jack Ma zapowiedział rok temu, że zamierza przejść na emeryturę. Miliarder zadeklarował, że opuszcza firmę, by poświęcić się wyłącznie działalności filantropijnej ukierunkowanej na edukację. Jego miejsce zajmie Daniel Zhang.

Jack Ma założył firmę Alibaba w 1999 roku, a następnie pomógł w zbudowaniu handlowej potęgi o wartości 460 miliardów dolarów. Dzięki rozwojowi firmy, Jack Ma stał się najbogatszym człowiekiem w Chinach. Jego majątek szacowany jest na ponad 40 miliardów dolarów.

Alibaba to największa firma z branży e-handlu w Chinach. Alibaba opiera działalność na tworzeniu platformy e-handlowej, na której użytkownicy mogą sprzedawać własne produkty.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane