• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Islamskie linie lotnicze kończą działalność. Ze względów bezpieczeństwa

Islamskie linie lotnicze kończą działalność. Ze względów bezpieczeństwa
Foto: facebook.com/OfficialRayaniAir, rayaniair.com Foto: W komunikacie malezyjskiej komisji lotniczej pojawiła się informacja o niespełnianiu warunków stawianym liniom lotniczym

Rayani Air, pierwsze islamskie linie lotnicze działające w Malezji otrzymały zakaz organizowania komercyjnych lotów. Tamtejszy Departament Lotnictwa Cywilnego poinformował, że odebrał spółce licencję, ponieważ firma nie spełniała wymogów administracyjnych oraz dotyczących bezpieczeństwa pasażerów. Prawo do działalności zostało zawieszone już trzy miesiące temu.

W komunikacie malezyjskiej komisji lotniczej pojawiła się informacja o niespełnianiu warunków stawianym islamskim liniom lotniczym. Spółka nie była w stanie wywiązywać się z zobowiązań finansowych. Zarzucono także zły sposób zarządzani firmą.

Zgodnie z wiarą

Rayani Air ogłosiły w grudniu ubiegłego roku, że od tej pory pasażerom będą serwowane posiłki przygotowywane zgodnie z zasadami islamskiej wiary oraz nie będzie podawany alkohol. Muzułmanki, które pracowały na pokładzie, nosiły hidżab.

Linie lotnicze przewoziły dotychczas pasażerów dwoma samolotami Boeing 737-400. Każdy z nich może pomieścić około 180 osób. Linia zatrudnia 8 pilotów i 50 członków załogi.

Linie Rayani Air organizowały loty do stolicy Malezji, Kuala Lumpur oraz miasta Kota Bahru. Spółka zakładała, że w przyszłości rozszerzy swoją ofertę m.in. o transport pielgrzymów do Mekki.

 

Pielgrzymka do Mekki jest obowiązkiem muzułmanina:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane