• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Firma farmaceutyczna zmienia nazwę. Bo była kojarzona z dżihadystami

Firma farmaceutyczna zmienia nazwę. Bo była kojarzona z dżihadystami

Kalifornijska firma farmaceutyczna Isis Pharmaceuticals, produkująca m.in. leki onkologiczne i kardiologiczne, poinformowała telewizję CNN, że rozważa zmianę nazwy ze względu na skojarzenia z dżihadystycznym Państwem Islamskim. Akcje ISIS na Wall Street spadły o 4 proc., nie wiadomo jednak, czy ma to związek z piątkowymi atakami w Paryżu.

Firma wzięła swą nazwę od egipskiej bogini Izydy (po grecku Isis), kojarzonej m.in. z dobrym zdrowiem. Niestety, nazwa zaczęła się teraz kojarzyć z terrorystycznym Państwem Islamskim, dla którego używa się m.in. akronimu ISIS (Islamic State of Iraq and Syria).

Nie mamy z nimi nic wspólnego

- Nawet jeśli ludzie wiedzą, że nie mamy nic wspólnego z tą grupą terrorystyczną, sama nazwa ma tak wiele negatywnych konotacji – powiedział wiceprezes Isis Pharmaceuticals, Wade Walke. Dodał, że straszliwa tragedia, jaką były zamachy terrorystyczne w Paryżu też jest sporym obciążeniem dla jego firmy, której giełdowy symbol to ISIS.

W poniedziałek akcje ISIS na Wall Street spadły o 4 proc. CNN podkreśla, że nie wiadomo, czy miało to jakiś związek z piątkowymi zamachami w Paryżu, za które odpowiedzialność wzięło Państwo Islamskie.

Nowej nazwy dla Isis Pharmaceuticals jeszcze nie wybrano.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane