• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Najlepsze miejsca do pracy za granicą. Zaskakująca zmiana lidera

Brytyjski socjal nie dla imigrantów. Zobacz, co stracą Polacy na Wyspach Odtwórz: Brytyjski socjal nie dla imigrantów. Zobacz, co stracą Polacy na Wyspach
Brytyjski socjal nie dla imigrantów. Zobacz, co stracą Polacy na Wyspach "Źródło: TVN24 BiS"

Czechy nieoczekiwanie zajęły pierwsze miejsce w dorocznym rankingu najlepszych miejsc do pracy dla ekspatów, prowadzonym przez firmę InterNations. Sąsiad Polski zdetronizował ubiegłorocznego lidera rankingu - Luksemburg, awansując z dziewiątej pozycji. Polska zajęła 15. miejsce.

Co roku międzynarodowa firma InterNations przeprowadza ankietę wśród około 13 tysięcy ekspatów, wysokiej klasy specjalistów zatrudnionych na zagranicznych kontraktach. Ranking przedstawia wyniki 65 państw.

Gdzie pracuje się najlepiej?

Jako najlepsze miejsce do pracy w tym roku wygrały Czechy.  Jak się okazuje, trzy czwarte osób zatrudnionych na zagranicznych kontraktach w tym państwie jest zadowolonych ze swojej sytuacji zawodowej. Wysoko Czechy zostały ocenione także w badaniu równowagi między pracą a życiem osobistym. "To nie jest miejsce dla pracoholików" - ocenił jeden Amerykanin.

"Moje warunki pracy tutaj są doskonałe. Mój pracodawca oferuje mi wiele korzyści" -  to z kolei opinia Australijczyka mieszkającego w Czechach.

Na drugim miejscu w rankingu znalazła się Nowa Zelandia, na trzecim Bahrajn. Nasi zachodni sąsiedzi - Niemcy uplasowali się na pozycji 7.

Metodologia

Zatrudnione za granicą osoby oceniają w ankiecie warunki życia, perspektywy kariery czy bezpieczeństwo zatrudnienia - w sumie brane są pod uwagę 43 różne aspekty życia na emigracji.  W przypadku każdego państwa w ankiecie musi wziąć udział co najmniej 75 osób, wyjątek dotyczy rankingu, gdzie oceniane są warunki życia rodzin - w tym przypadku wymagana jest odpowiedź od co najmniej 40 osób wychowujących dzieci.

InterNations to międzynarodowa sieć świadcząca  usługi dla ekspatów.

15 najlepszych miejsc do pracy zagranicą:

1. Czechy

2. Nowa Zelandia

3. Bahrajn

4. Luksemburg

5. Malta

6. Holandia

7. Niemcy

8. Norwegia

9. Dania

10. Szwecja

11. Wietnam

12. Tajlandia

13. Szwajcaria

14. Kostaryka

15. Polska

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane