• rozwiń

Inteligentne leki rozkręcą Dolinę Krzemową?

Inteligentne leki rozkręcą Dolinę Krzemową?
Foto: sxc.hu Foto: To także dobry pomysł na biznes?

Inteligentne leki to nowy pomysł na biznes. Udowadnia to Dave Asprey, który od lat sprzedaje swoje mieszanki, mające poprawić wydajność organizmu. Klientów ma także w Krzemowej Dolinie - podkreśla CNN Money.

Kiedy otworzysz lodówkę w domu przedsiębiorcy Dave’a Aspreya, możesz poczuć się jak w aptece. "Każdego ranka przygotowuje on koktajl z około 15 tabletek, w połączeniu z kawą Bulletproof, która została zaprojektowana aby zwiększyć wydajność organizmu” - czytamy w CNN Money.

Tak jak produkt o nazwie Unfair Advantage, który ma poprawić metabolizm. Asprey jednym tchem wymienia nazwy, których przeciętny człowiek nawet nie słyszał: Piracetam, Aniracetam, CILTEP, Methyl, Cobalamin - zauważa serwis.

I dodaje, że poranna dawka, którą stosuje Asprey to “mieszanka tego, co można nazwać inteligentnymi lekami”.

Szybciej i lepiej?

Co ciekawe, w skład tzw. koktajlu wchodzi niemal wszystko - od oleju rybnego do medykamentów dostępnych wyłącznie na receptę, w tym lek na narkolepsję, który ludzie mogą wykorzystać do wspomagania się w całonocnej pracy.

Każdy z tych “leków” ma inne zastosowanie - podkreśla Asprey. Jeden może pomóc wzmocnić pamięć, inny skoncentrować się. Jeszcze inny pomaga wzmocnić wzrok. Wszystkie mają ten sam cel - maksymalizację twojego potencjału - zauważa CNN Money.

Pomysł na biznes jest prosty: zmieszać wszystko w dużych dawkach i wynaleźć najlepszą mieszankę. Ta zaproponowana przez Aspreya jest nieustannie zmieniana, z różnymi składnikami. Jak pisze CNN Money, przed tym, jak Asprey sprzedał swoją pierwszą firmę za miliony, zorientował się, że niektóre specyfiki mogą być niezdrowe i postanowił skupić się na tych pomagających tracić wagę i maksymalizować potencjał umysłowy.

Długie lata

Aspret podkreśla, że spędził 15 lat i wydał ponad 300 tys. dolarów aby “pokonać swoją własną biologię”. Oprócz wspomnianych już suplementów, używa on też specjalnych technik ćwiczenia mózgu. Twierdzi, że to podniosło jego IQ o 20 punktów. Wiele z tych suplementów sprzedaje na rynku. - Klientów znajduje w Krzemowej Dolinie - podaje CNN Money.

Co więcej, coraz częściej pojawiają się przedsiębiorcy, którzy chcą w taką dziedzinę zainwestować. Y Combinator, popularny generator start-upów w Krzemowej Dolinie otrzymał wiele zapytań od przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć podobne firmy.

- Widać spory popyt. Ale na razie nic nie uruchomiliśmy, wciąż staramy się zrozumieć tę przestrzeń - podkreślił z rozmowie z CNN Money Sam Altman, szef Y Combinator.

CNN Money podkreśla, że istnieje jeszcze zbyt wiele niewiadomych, m. in. jak efekty uboczne. Pomimo tego Asprey utrzymuje, że zamierza nadal sprzedawać Bulletproof.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane