• rozwiń

Temat: Instagram

Instagram warty już ponad 30 mld dolarów

Instagram warty już ponad 30 mld dolarów
Foto: instagram.com Foto: Instagram warty coraz więcej

Instagram osiągnął wartość rynkową 35 miliardów dolarów. To dwa razy więcej niż przy poprzedniej wycenie - podaje "Bloomberg". Aplikacja pozwala na udostępnianie zdjęć oraz ich prostą edycję.

Jak pisze Bloomberg, przyrost wartości serwisu Instagram jest szybszy niż spodziewał się rynek.  "Bloomberg" dodaje, że w związku ze wzrostem wyceny serwisu analitycy zalecają też zakup akcji Facebooka. W 2012 roku spółka Marka Zuckerbega kupiła Instagram za około miliard dolarów.

Na wiadomość o wycenie popularnego serwisu wzrosły akcje Facebooka.

Setki milionów użytkowników

Szef Instagrama Kevin Systrom podkreślił, że serwis przekroczył liczbę 300 mln osób, które choć raz w miesiącu logują się do niego. Sprawia to, że portal jest popularniejszy niż Twitter - pisze "Bloomberg".

Dodatkowym atutem ma być zaangażowanie użytkowników, co ma go czynić jeszcze bardziej atrakcyjnym dla reklamodawców.

Pierwszymi reklamodawcami na Instagramie były Adidas, General Electric i Levi's. Potem w serwisie pojawiły się ogłoszenia około 20 firm. Według szacunków miesięczna kampania reklamowa kosztuje około milion dolarów.

Instagram został założony przez Kevina Systroma i Mike Krigera w październiku 2010 roku. W lutym 2013 roku serwis osiągnął 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane