• rozwiń

Temat: Kompania Węglowa w tarapatach

Indie ratunkiem dla polskich kopalń? Piechociński rozmawiał z Hindusami

Indie ratunkiem dla polskich kopalń? Piechociński rozmawiał z Hindusami
Foto: TVN 24 Foto: Być może zamykanym polskim kopalniom z pomocą przyjdą Indie

Być może zamykanym polskim kopalniom z pomocą przyjdą Indie. Podczas wizyty w tym kraju wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński rozmawiał m. in. o wzmocnieniu współpracy w zakresie górnictwa i ochrony środowiska.

CZYTAJ RAPORT SPECJALNY O KOMPANII WĘGLOWEJ

Jak informuje Polskie Radio, Piechociński liczy na większą współpracę gospodarczą Polski z Indiami. Wicepremier od soboty przebywał w jednym z najbardziej uprzemysłowionych stanów tego kraju - Gudżarat.

Szeroka współpraca

Wicepremier Piechociński na spotkaniu z premierem Indii Narendrą Modim omówił aktualną sytuację gospodarczą Polski oraz poziom współpracy handlowej z Indiami. Przedstawił także program promocji polskiej oferty eksportowej. - Szybki rozwój gospodarki indyjskiej, jej duży potencjał, a także

obserwowany wzrost znaczenia Indii na rynkach światowych, pozwala prognozować duże możliwości aktywizacji wymiany handlowej między naszymi krajami - wyjaśnił. - Liczymy również na zwiększenie zainteresowania inwestorów hinduskich Polską - dodał.

Szef resortu gospodarki wskazał również możliwość kooperacji w takich sektorach jak górnictwo węglowe i przemysł wydobywczy, eksport produktów rolno-spożywczych czy energia odnawialna.

Dla kopalni

Jak przypomina Polskie Radio, w grudniu, w ramach misji gospodarczej, Indie odwiedził wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz. W stolicy kraju, New Delhi, mówił o tym, że Hindusi chcą zarówno rozwijać własne górnictwo, jak też inwestować poza granicami kraju i kupować kopalnie.

“Pietrewicz wyjaśnił, że jeśli udałoby się zainteresować inwestorów z Indii zakładami, które mają zostać zamknięte, jak kopalnia >>Kazimierz-Juliusz<< to może udałoby się przedłużyć ich funkcjonowanie” - czytamy.

Polskie Radio dodaje, że wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Monika Piątkowska mówiła w Indiach, że możliwe jest też zainteresowanie Hindusów wydobytym już surowcem. Dodała, że w ciągu najbliższych lat w Indiach będzie realizowanych wiele inwestycji, których nie da się zrealizować bez dużych zasobów energetycznych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
miki_kowalski
Indie chcą nasze kopalnie, hindusi będą fedrować a nasi górnicy fedrować na śmietnikach.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
lastanetaarion
Raczej zastosują taktykę ZA-ZA, czyli ZAkupią i ZAmkną... Oni mają węgiel w Ćhota Nagpur, a że siła robocza tania, to zakup i zamknięcie polskich kopalń zwróci im się prawie natychmiatowo...
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane