• rozwiń

Ile w Japonii kosztuje arbuz, a ile usługa prostytutki na Ukrainie? Google podpowiada, jak postrzegamy świat

Ile w Japonii kosztuje arbuz, a ile usługa prostytutki na Ukrainie? Google podpowiada, jak postrzegamy świat
Foto: Fixr.com Foto: Najpopularniejsze produkty w danym kraju według Google

Strona Fixr.com ułożyła wyjątkową mapę świata obrazującą, jakie produkty cieszą się największym zainteresowaniem internautów. Okazuje się, że Rosja najbardziej kojarzona jest z lataniem migiem, Włosi z Ferrari, a Chiny z elektroniką.

Mapa powstała poprzez wykorzystanie autouzupełnienia Google'a (ile "produkt x" kosztuje w "kraju x") jako klucza określającego produkt, którzy ludzie najczęściej wyszukują w rożnych krajach. Całość daje obraz przedstawiający, jak dane kraje są postrzegane na świecie.

Jak widzimy świat?

Zacznijmy od tych najmniej zaskakujących wyszukiwań. Kuba kojarzy się z internautom z cygarami, Belgia z piwem, podobnie zresztą jak Czechy i Słowacja. Niemcy powiązani są z BMW, Włosi z Ferrari, a Francja z croissantem.

Ludzie są także ciekawi, ile kosztuje elektronika w Chinach, krowa w Indiach, wielbłąd w Arabii Saudyjskiej i patent w Stanach Zjednoczonych. Wciąż żadnych zaskoczeń.

Ale przejdźmy do bardziej zadziwiających wyszukiwań. Okazuje się, że świat chce poznać cenę lotu MIG-iem w Rosji, koszt kokainy w Chile, nerki w Iranie, niewolników w Mauretanii czy zabiegu wazektomii w Nowej Zelandii. Z kolei Japonia najbardziej kojarzona jest z arbuzem, a Korea Płd. z... plastyką nosa.

Wiele krajów kojarzy się internautom z prostytucją. Są to m.in. Brazylia, Ukraina, Bułgaria i Austria.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
kk17
Czy ona pomyliła Anglię z Norwegią ?
w Anglii widzę ile kosztuje życie a ona powiedziała studiowanie. albo ze mną już coś nie tak.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane