• rozwiń

Temat: USA

Ikea zapłaci rekordowe odszkodowanie rodzicom dziecka przygniecionego przez komodę

Ikea zapłaci rekordowe odszkodowanie Odtwórz: Ikea zapłaci rekordowe odszkodowanie
Foto: Shutterstock | Video: Shutterstock Foto: Ikea zapłaci rekordowe odszkodowanie | Video: Ikea zapłaci rekordowe odszkodowanie

Ikea zawarł ugodę z rodzicami 2-letniego chłopca, który został przygnieciony przez komodę stojącą w domu i w wyniku tego wypadku zmarł. Na mocy ugody szwedzki koncern meblowy zgodził się zapłacić 46 milionów dolarów odszkodowania.

BBC podało, powołując się na prawników, że to największa kwota zasądzona w ramach ugody w sprawie dotyczącej śmierci w USA.

- Chociaż żadne porozumienie nie zmieni tragicznych wydarzeń, które nas tu zgromadziły, przez wzgląd na rodzinę i wszystkich zaangażowanych jesteśmy wdzięczni, że spór został rozstrzygnięty - powiedziała rzeczniczka firmy Ikea cytowana przez BBC.

- Pozostajemy zaangażowani w działania skoncentrowane na ważnej kwestii bezpieczeństwa w domu - dodała.

Ikea wypłaci odszkodowanie

Do tragedii doszło w 2017 roku w stanie Kalifornia. Ważąca 32 kilogramy i stojąca w sypialni komoda spadła na chłopca, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Komoda, którą zakupili rodzice 2-latka, została wycofana ze sprzedaży na terenie USA rok przed wypadkiem.

- Nigdy nie sądziliśmy, że dwuletnie dziecko może sprawić, że komoda przewróci się i je przygniecie - oświadczyli rodzice 2-letniego chłopca, Craig i Joleen Dudek. - Dopiero później dowiedzieliśmy się, że zakupiony mebel był niestabilny - dodali.

Rodzice 2-latka poinformowali, że milion dolarów przekażą fundacjom zajmującym się ochroną dzieci przed niebezpiecznymi produktami.

Komody wycofane z rynku

W 2016 roku amerykański oddział firmy Ikea zdecydował o wycofaniu milionów egzemplarzy komód Malm. Klienci nie posłuchali zaleceń producenta i nie przytwierdzili ich do ścian. W wyniku tego w USA zginęło do tej pory już troje dzieci.

W ramach łączonej ugody w grudniu 2019 roku firma zgodziła się zapłacić ich rodzinom 50 milionów dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
RainbowSky
W instrukcji jest jak wół że należy mebel przymocować do ściany. W zestawie są kołki. Ale jeżeli ktoś wie lepiej .. Szkoda tylko niewinnego dziecka i wizerunku firmy.
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
pacanow1
w USA a gdzie indziej. To jest poszanowanie zycia ludzkiego i cierpien, nie to co w europie tu to niejest nic warte, moze tylo co szklanka.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane