• rozwiń

"Fenomenalna sprzedaż iPhone'ów". Apple z nowym rekordem

Foto: EPA Foto: Apple pobił rekord sprzedaży w pierwszy weekend

To były zdecydowanie dobre dni dla Apple. Gigant poinformował w poniedziałek, że sprzedał w weekend rekordową liczbę 13 mln nowych iPhone'ów. W piątek iPhone 6S oraz iPhone 6S Plus trafiły do sklepów w 12 krajach, w Polsce będą dostępne od 9 października.

Apple pobił zeszłoroczny rekord sprzedanych 10 mln egzemplarzy telefonu w pierwszy weekend.

Fenomenalna sprzedaż

"Sprzedaż iPhone'a 6S i iPhone'a 6S Plus była fenomenalna, lepsza od wszystkich wcześniejszych pierwszych weekendów sprzedaży w historii Apple. Reakcja klientów jest niesamowita, oni kochają 3D Touch i Live Photos - poinformował w oświadczeniu szef koncernu Tim Cook.

Nowe telefony trafią do kolejnych 40 krajów, w tym Polski, już 9 października, dokładnie miesiąc po prezentacji.

Co nowego?

Największą nowością nowych urządzeń jest technologia 3D Touch. Rozpoznaje ona siłę nacisku na powierzchnię ekranu, co umożliwia zaprojektowanie m.in. nowych gestów obsługi interfejsu i menu telefonu.

Nowe modele wyposażone są w lepszy procesor Apple A9. Zdecydowanie mocniejszy jest też aparat, którego matrycę producent powiększył z 8 do 12 megapikseli. Technologiczny gigant zapowiedział również, że taki sprzęt będzie pozwalał na nagrywanie filmów w niezwykle wysokiej rozdzielczości 4K.

Cena iPhone'a 6s waha się od 199 do 399 dolarów, a iPhone’a 6S Plus od 299 do 499 dolarów. To, ile miłośnicy smartfonów od Apple’a będą musieli wydać, aby kupić nowy sprzęt zależy od pamięci, która dostępna jest w trzech wersjach: 16, 64, 128 gigabajtów.

Smartfon, tablet i "ołówek". Apple pokazało nowe zabawki:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane