• rozwiń

Oto największe linie lotnicze świata. Dominuje jeden kraj

Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie Odtwórz: Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie
Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie "Źródło: TVN24 BiS"

Ponad 157 milionów - tylu pasażerów w ubiegłym roku przewiozły amerykańskie linie Southwest Airlines. To najwięcej na świecie - wynika z najnowszego raportu Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA). Na podium znalazły się także Delta Air Lines oraz American Airlines. W Europie prym wiedzie Ryanair.

Statystyki IATA dotyczące transportu lotniczego na świecie w 2017 roku pokazują, że największą linią na świecie jest amerykański tani przewoźnik Southwest Airlines. Z jego usług skorzystało ponad 157 mln pasażerów.

Na pozostałych miejscach na podium również znaleźli się amerykańscy przewoźnicy. Wiceliderem jest Delta Air Lines - ok. 146 mln pasażerów, zaś na trzecim miejscu American Airlines - ok. 145 mln.

Tuż za podium sklasyfikowano irlandzkiego Ryanaira, który w ubiegłym roku przewiózł prawie 129 mln pasażerów.

Pierwszą piątkę uzupełnia kolejny przedstawiciel USA - United Airlines (107 mln pasażerów). Na pozostałych miejscach znalazły się chińskie linie: China Southern Airlines (92 mln) oraz China Eastern Airlines (87,6 mln).

Największe linie w Europie

Jak wynika z raportu IATA, w Europie prym wiedzie Ryanair. Na drugim miejscu sklasyfikowano brytyjskie linie lotnicze easyJet - ponad 70 mln pasażerów. To pozwoliło na zajęcie 8. pozycji w światowym rankingu.

Podium na Starym Kontynencie uzupełniło Emirates, które przewiozło 58 mln pasażerów.

W pierwszej piątce znalazły się ponadto: Lufthansa - 48 mln pasażerów i British Airways - 39 mln.

W czołówce zestawienia zabrakło Polskich Linii Lotniczych LOT, które w 2017 roku obsłużyły prawie 7 mln pasażerów.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane