• rozwiń
  • WIG20 2321.52 -0.12%
  • WIG30 2665.88 -0.35%
  • WIG 60372.23 -0.26%
  • sWIG80 11904.75 +0.10%
  • mWIG40 4071.71 -0.90%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Hotel odmówił młodej youtuberce. "Zaczynają się próby wyłudzenia noclegu za darmo"

Masny o zamieszaniu wokół blogerki Odtwórz: Masny o zamieszaniu wokół blogerki
Masny o zamieszaniu wokół blogerki "Źródło: TVN24 BiS"

W zamian za darmowy nocleg, pozytywna opinia na temat obiektu - taką współpracę jednemu z pięciogwiazdkowych hoteli w Dublinie zaproponowała youtuberka Elle Darby. Trafiła jednak na kogoś, komu taki pomysł nie przypadł do gustu i wybuchła awantura. - Jak coś jest trendem i coraz więcej ludzi to robi, to zaczyna się naciąganie i próby wyłudzenia, na przykład noclegu za darmo - mówi w TVN24 BiS Rafał Masny z Abstrachuje TV.

Młoda Brytyjka prowadzi kanał na YouTube, który obserwuje ponad 100 tysięcy osób. W zamieszczanych tam nagraniach opowiada o fitness, zdrowiu i urodzie. Dużą popularnością cieszy się także jej profil na Instagramie.

- Jest coraz więcej influencerów, ludzie bardzo chcą zostać rozpoznawalnymi influencernami i w ten sposób zarabiać - ocenia Masny.

Pozytywna opinia

Darby pomyślała zatem, że wykorzysta swoją rozpoznawalność i zaproponowała współpracę barterową hotelowi Charleville Lodge w Dublinie. W zamian za darmowy nocleg tuż przed walentynkami na jej profilach w mediach społecznościowych miała pojawić się pozytywna opinia na temat obiektu.

Właściciel pięciogwiazdkowego hotelu nie zgodził się jednak na propozycję. Co więcej, postanowił upublicznić korespondencję z młodą Brytyjką. Napisał także list skierowany do influencerki, w którym pytał między innymi, kto "zapłaci pracownikom, którzy się nią zaopiekują podczas pobytu". "Może powinienem powiedzieć mojemu personelowi, że pojawią się w twoim filmie, zamiast odbierać pensję za pracę wykonaną w trakcie pobytu?" - pytał właściciel.

Jednocześnie zwrócił uwagę na dużą popularność kanałów społecznościowych hotelu.
Brytyjka poczuła się dotknięta odpowiedzią i nagrała film na swoim kanale. Po trwającej kilka dni publicznej wymianie dosadnych wiadomości i oskarżeń, hotelarze z Dublina wprowadzili nową politykę względem influencerów.

Nie mogą oni liczyć na darmowe usługi lub pobyt w zamian za recenzję w swoich kanałach społecznościowych. Właściciel hotelu w jednym z wpisów dodał, że jego zdaniem, tacy ludzie powinni wziąć się do prawdziwej pracy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
muphet
jak by miała ze 20 milionów to jeszcze ujdzie, ale w tych czasach ludzie z jednym filmem mają po 300 tyś widzów żerując na treści tworzonej przez osoby trzecie (nie mówię, że w tym konkretnym przypadku też tak jest), więc brawo dla hotelu za "zgaszenie" księżniczki
 • 5
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane