• rozwiń

Temat: Wielka Brytania

Paryż nową stolicą finansową? Holland próbuje wygrać na Brexicie

Paryż nową stolicą finansową? Holland próbuje wygrać na Brexicie
Foto: shutterstock.com Foto: Paryż ma stać się bardziej atrakcyjny dla instytucji finansowych

Prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział dostosowanie obowiązujących we Francji reguł, w tym podatkowych, tak aby Paryż stał się bardziej atrakcyjny dla instytucji finansowych. To reakcja na brytyjskie referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej.

- Jest słuszne i logiczne, że francuskie banki się organizują i przygotowują na konsekwencje. Musimy dostosować nasze zasady, w tym zasady podatkowe, aby Paryż był bardziej atrakcyjnym ośrodkiem finansowym - powiedział Hollande w wywiadzie dla czwartkowego wydania ekonomicznego dziennika "Les Echos".

O Trumpie

W tym samym wywiadzie Hollande odniósł się też do kandydatury amerykańskiego miliardera Donalda Trumpa na prezydenta USA. Ocenił, że jego wygrana "skomplikowałaby stosunki między Europą a Stanami Zjednoczonymi, byłaby "niebezpieczna".

- Jego hasła różnią się niewiele od tych głoszonych przez skrajną prawicę w Europie i we Francji: strach przed falą migracyjną, stygmatyzacja islamu, podważenie demokracji przedstawicielskiej, krytyka elit... podczas gdy sam Donald Trump, ze swą fortuną jest ich najbardziej oczywistym wcieleniem - powiedział Hollande.

Jednocześnie prezydent przestrzegał przed zamykaniem oczu na możliwość zwycięstwa Trumpa. - Ludzie twierdzący, że Trump nie może być przyszłym prezydentem USA, to ci sami, którzy utrzymywali, że Brexit nie zostanie przyjęty w referendum - powiedział.

Hollande zabrał w ten sposób po raz pierwszy głos na temat Trumpa, który ma zapewnioną nominację Republikanów w listopadowych wyborach prezydenckich w USA. Zmierzy się w nich z byłą sekretarz stanu Hillary Clinton, która zdobyła już wystarczającą liczbę głosów elektorskich Demokratów.

Zobacz materiał "Faktów" TVN. Europa pogodziła się z Brexitem (28.06.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
maria_koperska
Paryż? Tam pełno islamistów z pasami szahida i ciągłe strajki!!!! Może lepiej Wiedeń albo, bliżej nas, Berlin. A może najlepiej Warszawa,tyle nowych miejsc pracy.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane