• rozwiń

Francja wyda więcej na wojsko. "Stoimy w obliczu zagrożeń w kraju i za granicą"

Francja wyda więcej na wojsko. "Stoimy w obliczu zagrożeń w kraju i za granicą" Odtwórz: Francja wyda więcej na wojsko. "Stoimy w obliczu zagrożeń w kraju i za granicą"
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Hollande sprecyzował, że jeszcze w 2015 roku budżet obronny pozostanie na poziomie 31,4 mld euro | Video: Francja wyda więcej na wojsko. "Stoimy w obliczu zagrożeń w kraju i za granicą"

Prezydent Francois Hollande poinformował w środę, że Francja zwiększy swój budżet obronny na lata 2016-2019 o prawie 4 mld euro. Dodał, że wojskowe patrole zmobilizowane po styczniowych zamachach terrorystycznych zostaną utrzymane.

Na trwałe liczebność tej misji strzegącej bezpieczeństwa kraju ma wynosić ok. 7 tys. wojskowych - powiedział prezydent.

Plan na lata

Hollande sprecyzował, że jeszcze w 2015 roku budżet obronny pozostanie na poziomie 31,4 mld euro, ale w ciągu następnych czterech lat na ten cel zostanie przeznaczone dodatkowe 3,8 mld euro.

- Francja stoi w obliczu zagrożeń w kraju i za granicą. Bezpieczeństwo, obrona, niepodległość są zasadami, które nie podlegają negocjacjom - oświadczył.

Źródła w Pałacu Elizejskim poinformowały ponadto, że Francja o ponad połowę ograniczy liczbę przeznaczonych do likwidacji stanowisk w wojsku, w celu zminimalizowania zagrożeń terrorystycznych zarówno w kraju, jak i płynących z zagranicy.

- Budżet wojskowy przewiduje likwidację 34 tys. stanowisk, ale teraz 18,5 tys. z nich zostanie zachowanych - podały te źródła.

Środowe decyzje ogłoszono niemal cztery miesiące po serii przeprowadzonych przez dżihadystów zamachów w Paryżu, w których w ciągu trzech dni zginęło w sumie 17 ludzi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Galicja58
Francuzi muszą jeszcze wziąść poprawkę jàk po Rosji i Pooska nieodbieże górnolotów o następne 4,5mld€. A tak to kto zagraża Francuzom? Niewiwm
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane