• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Hiszpania

Domu na Majorce już nie wynajmiesz? Wyjaśniamy

Hiszpania dosłownie "od kuchni" Odtwórz: Hiszpania dosłownie "od kuchni"
Hiszpania dosłownie "od kuchni"

"Trwają rozmowy i dyskusje, projekt jest poważnie rozważany w różnych gremiach, ale dziś nie ma żadnego uchwalonego prawa" - informuje w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Ambasada Hiszpanii w Polsce. Chodzi o plany wprowadzenia zakazu wynajmu domów turystom w stolicy Majorki.

Jak dodaje Ambasada Hiszpanii w Polsce, powodem całego zamieszania jest przedstawiciel ratusza w Palma de Mallorca Antoni Noguera, który "powiedział, że aprobuje taki plan".

Trwają rozmowy

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Noguera poinformował, że zakaz będzie obowiązywać we wszystkich dzielnicach miasta od tegorocznych wakacji. - Za złamanie przepisów grozi grzywna w wysokości do 40 tysięcy euro - zapowiedział przedstawiciel ratusza.

Według władz w ostatnich latach widoczny był w mieście wzrost cen nieruchomości. To uderzało w lokalnych mieszkańców. Tylko w ubiegłym roku ceny wynajmu apartamentów zwiększyły się tam o 7,5 proc. wobec 2015 roku.

Władze stolicy Majorki ujawniły ponadto, iż przeprowadzone przez miasto badanie wykazało, że zdecydowana większość osób wynajmujących domy turystom prowadzi tę działalność w sposób nieuregulowany.

Dlatego teraz w życie miałyby wejść w życie nowe przepisy. Jak jednak informuje Ambasada Polski w Hiszpanii, do ich przyjęcia jednak daleka droga.

"Trwają rozmowy i dyskusje, projekt jest poważnie rozważany w różnych gremiach, ale dziś nie ma żadnego uchwalonego prawa" - możemy przeczytać w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl.

Rekordowy rok

Miniony rok był rekordowy pod względem liczby turystów odwiedzających Hiszpanię. Kraj odwiedziło 75,3 mln osób, czyli o 10 proc. więcej niż w 2015 roku.

Najliczniejsze grupy urlopowiczów stanowili obywatele Wielkiej Brytanii, Francji oraz Niemiec.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane