• rozwiń

Andaluzyjski przekręt. Wpadł gang działający w branży turystycznej

Chorwacja, Grecja, Hiszpania. Polacy mają ulubione kierunki na urlop Odtwórz: Chorwacja, Grecja, Hiszpania. Polacy mają ulubione kierunki na urlop
Chorwacja, Grecja, Hiszpania. Polacy mają ulubione kierunki na urlop "Źródło: TVN24 BiS"

Hiszpańska policja rozbiła gang handlujący narkotykami na dużą skalę, który ukrywał swój proceder pod działalnością turystyczną. Dziewięciu członków grupy trafiło do aresztu. Zatrzymani dysponowali 26 nieruchomościami, z których część wynajmowano turystom.

W poniedziałek sąd w Kadyksie aresztował członków gangu. Są oni także podejrzani o pranie pieniędzy pochodzących ze sprzedaży narkotyków za pośrednictwem spółek świadczących usługi hotelarskie i gastronomiczne.

Narkotykowy biznes

Jak poinformowała policja, pochodzące ze sprzedaży narkotyków środki trafiały na zakup nieruchomości na terenie Andaluzji w południowej części Hiszpanii. Ich łączną wartość oszacowano na ponad 2 mln euro.

"Łącznie zatrzymani dysponowali 26 nieruchomościami, z których część wynajmowano turystom, a inne były restauracjami" - ujawniła policja.

W trakcie zatrzymań, które miały miejsce w piątek na terenie Kadyksu i w jego okolicach, funkcjonariusze zabezpieczyli około 100 kg narkotyków. Połowa ładunku znajdowała się w furgonetce z podwójnym dnem. Zablokowano też konta bankowe dilerów.

Śledztwo przeciwko gangowi ruszyło kilkanaście miesięcy temu po odkryciu "nieuzasadnionego i szybkiego wzbogacenia się" przez jednego z andaluzyjskich dilerów narkotykowych. W krótkim czasie stał się on posiadaczem kilku firm turystycznych oraz spółek zarządzających obiektami hotelowymi.

Kompleks hotelowy

W trakcie dochodzenia inspektorzy ustalili m.in., że za pośrednictwem swojej emerytowanej matki, figurującej jako szefowa jednej ze spółek, buduje on luksusowy kompleks hotelowy w okolicach Kadyksu.

Z ustaleń śledczych wynika, że andaluzyjski gang rozprowadzał narkotyki na terenie całej Hiszpanii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane