• rozwiń

Temat: Hiszpania

Nie przestaje przyciągać turystów i bije kolejne rekordy

Hiszpania dosłownie "od kuchni" Odtwórz: Hiszpania dosłownie "od kuchni"
Hiszpania dosłownie "od kuchni"

W pełni sezonu wakacyjnego Hiszpania bije po raz kolejny rekordy popularności wśród turystów z zagranicy: w pierwszej połowie roku przyjechało ich o 12 procent więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym.

Narodowy instytut statystyczny podał w poniedziałek, że od stycznia do czerwca do Hiszpanii przybyło 36,3 mln osób. Najwięcej z Wielkiej Brytanii (wzrost o 9,1 proc. w porównaniu z tym samym okresem ub. roku) i z Niemiec (więcej o 10 proc.).

Przez ostatnie cztery lata były bite rekordy przyjazdów zagranicznych gości. W ubiegłym roku przybyło do Hiszpanii 75,3 mln osób. Według agencji AP Hiszpania   prezentuje się jako kraj stabilny i bezpieczny.

Podobne rekordy notuje sąsiad Hiszpanii, czyli Portugalia. Od stycznia do kwietnia bieżącego roku do kraju na Półwyspie Iberyjskim przyjechało ponad 5 milionów urlopowiczów. Jak poinformował rząd premiera Antonia Costy, władze spodziewają się, że do końca grudnia przybędzie do Portugalii rekordowa liczba ponad 21 mln zagranicznych turystów. O dziwo, najliczniejszą narodową grupę mają stanowić Hiszpanie.

Branża turystyczna odpowiada za 11 procent hiszpańskiego PKB.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane