• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Indie odcięły Greenpeace od zagranicznych funduszy

Indie odcięły Greenpeace od zagranicznych funduszy

Rząd Indii anulował licencję, która pozwalała hinduskiemu oddziałowi Greenpeace na otrzymywanie dotacji z zagranicy - poinformował organizacja w czwartek.

Rząd premiera Narendra Modiego w kwietniu zawiesił licencję i zablokował fundusze zagraniczne na wielu rachunkach bankowych. Powód? Zdaniem rządu, Greenpeace niewłaściwie przedstawiał fundusze i wydawał pieniądze aby blokować rozwojowe projekty.

Szersze represje

Akcja jest częścią szerszych represji. Delhi zaostrzyło w ostatnich miesiącach nadzór nad zagranicznym finansowaniem organizacji pozarządowych i anulowało kilka z ich licencji. Restrykcje dotknęły też amerykańską Fundację Forda.

- To kolejna próba uciszenia kampanii na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości i przejrzystości w publicznych procesach - powiedział w czwartek Vinuta Gopal, tymczasowy dyrektor wykonawczy w Greenpeace India.

Rząd twierdzi, że znalazł dziury w bilansie Greenpeace. Organizacja odrzuca zarzuty i rozpoczęła działania prawne przeciwko rządowi Modiego.

W maju sąd w Delhi zezwolił Greenpeace'owi na zbieranie datków w kraju. Co, jak ogłosiła ekologiczna organizacja, pozwala na prowadzenie działalności w Indiach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane