• rozwiń

Hazard wyniszcza mieszkańców Rzymu

Hazard wyniszcza mieszkańców Rzymu
Foto: Shutterstock Foto: Hazard wyniszcza mieszkańców Rzymu

Hazard wyniszcza rzymian – alarmuje Izba Handlu z Wiecznego Miasta. W raporcie na temat tego wciąż rosnącego zjawiska podano, że co roku mieszkańcy włoskiej stolicy wydają na gry hazardowe 6 miliardów euro, co oznacza rekordową sumę 1412 euro na osobę.

W sprawozdaniu, które - jak podkreśla rzymska prasa - budzi grozę zwraca się uwagę na to, że coraz większa w mieście liczba punktów skupu złota ma również związek z rosnącym uzależnieniem od gier hazardowych. Ci, którzy wpadli w jego szpony, sprzedają tam biżuterię, by mieć pieniądze na dalszą grę.

Co więcej, zauważa się, takie punkty skupu złota otwierane są najczęściej właśnie w pobliżu salonów gry. Najbardziej "żyznym" terenem dla tej działalności są peryferia. Rozkwitła ona wraz z nadejściem kryzysu, bo to tam przede wszystkim mieszkają ludzie, którzy popadając w ubóstwo z powodu utraty pracy lub części zarobków zaczynają szukać szczęścia w grze.

Przytoczony został przykład dzielnicy Appio Tuscolano, gdzie jest 38 salonów gry i 32 punkty, gdzie skupuje się złoto.

W podsumowaniu sporządzonym przez stołeczną Izbę Handlu pojawia się też wyraźne ostrzeżenie, że często do biznesu związanego z hazardem i powiązanymi z nim punktami skupu biżuterii przenikają grupy przestępcze.

- Rzym stał się stolicą hazardu - przyznał komentując ogłoszone dane dyrektor stołecznej Caritas, ksiądz Enrico Feroci. Podkreślił, że do kierowanych przez niego ośrodków pomocy zgłasza się coraz więcej osób wyniszczonych przez uzależnienie od gry.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
faceroll
Gdyby na hazardzie nie można było zarobić to by nie było hazardu. To takie proste. To zjawisko ma na celu skubanie naiwnych i dlatego trzeba z tym walczyć.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Piotru70
Co za bzdura propagująca zakaz hazardu... Równie dobrze można powiedzieć że Piekarnie dobijają polaków bo każdy kupuje codziennie chleb...
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane