• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Dziennikarka żąda 5 mln dolarów odszkodowania. Uważa, że chomik-zabawka jest podobny do niej

Prezenterka pozywa Hasbro i domaga się 5 mln dolarów odszkodowania Odtwórz: Prezenterka pozywa Hasbro i domaga się 5 mln dolarów odszkodowania
Foto: AP / East News | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Harris Faulkner domaga się 5 mln dolarów odszkodowania | Video: Prezenterka pozywa Hasbro i domaga się 5 mln dolarów odszkodowania

Harris Faulkner, prezenterka amerykańskiej stacji Fox News, domaga się 5 mln dolarów zadośćuczynienia od Hasbro, firmy produkującej zabawki. 49-letnia dziennikarka twierdzi, że firma przy produkcji chomika-zabawki wykorzystała jej imię i wizerunek, co było "poniżające i obraźliwe".

Plastikowy chomik o imieniu Harris Faulkner, wyprodukowany przez firmę Hasbro, to część serii zabawek Littlest Pet Shop.

Według prezenterki telewizyjnej firma "bezprawnie przywłaszczyła sobie jej cenne nazwisko i osobowość dla własnych korzyści finansowych".

Faulkner dowodzi, że Hasbro skopiowała nie tylko jej imię, ale także wygląd.

Chomik ma mieć podobny do prezenterki kształt oczu, grzywkę czy makijaż.

Straty wizerunkowe

Dziennikarka twierdzi, że takie wykorzystanie jej wizerunku szkodzi jej dziennikarskiej wiarygodności. - To poniżające i obraźliwie - możemy przeczytać w pozwie. Teraz Faulkner w pozwie przeciwko firmie domaga się 5 mln dolarów odszkodowania.

Prezenterka podkreśla też, że nie chce być kojarzona z zabawką, którą dziecko może się zadławić. Hasbro natychmiast odpowiedziało na ten zarzut.

"Zazwyczaj nie komentujemy spraw sądowych, ale jest niezwykle ważne, aby skorygować fałszywe oskarżenia pani Harris. Wszystkie produkty z linii Littlest Pet Shop przekraczają wszelkie normy bezpieczeństwa" - czytamy w oświadczeniu.

Faulkner pracuje w Fox News od dziesięciu lat. Jest gospodarzem programu "Outnumbered". W niedzielę prowadzi wieczorne wydanie wiadomości.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane