• rozwiń

Dżihadyści na celowniku hakerów z Anonymous. #TrollingDay w sieci

Dżihadyści na celowniku hakerów z Anonymous. #TrollingDay w sieci
Foto: Vincent Diamante / Wikipedia ( CC BY-SA 2.0 ), Twitter Foto: #TrollingDay potrwa 24 godziny.

Hakerzy z grupy Anonymous rozpoczęli w piątek 24-godzinną akcję #TrollingDay, która polega na ośmieszaniu tzw. Państwa Islamskiego w sieciach społecznościowych. Grupa ogłosiła, że chce wytrącić dżihadystom broń, jaką jest lęk - podał w sobotę "Le Nouvel Observateur".

Anonymous ogłosił po listopadowych zamachach w Paryżu, że "wypowiada totalną wojnę Państwu Islamskiemu (IS)".

W piątek internauci zareagowali na wezwanie grupy pod hasłami #TrollingDay i #DaeshBags, zamieszczając w sieci komiczne zdjęcia dżihadystów z głowami gumowych kaczek, w spódnicach, przebranych za cheerleaderki (żeńskie zespoły kibicujące drużynom sportowym), uzbrojonych w banany lub plastikową broń rodem z filmów o Żółwiach Ninja - pisze francuski magazyn.
Wytrącić broń, jaką jest lęk

- Zastanawiacie się, dlaczego prowadzimy akcję trollowania przeciw IS i planujemy manifestacje na całym świecie? (...) Oni prosperują dzięki strachowi, mają nadzieję, że zmuszą nas do milczenia, że z lęku spuścimy głowy i będziemy się chować. (...) Ale oni zapominają, że na świecie jest o wiele więcej ludzi, którzy są przeciw nim, niż tych, którzy ich popierają - głosi komunikat Anonymousa, przytoczony przez „Le Nouvel Observateur".


W ostatnich dniach hakerzy z tej grupy doprowadzili do wycieku osobistych danych dżihadystów z IS i zastąpili stronę startową portalu informacyjnego organizacji reklamą viagry - podaje magazyn.

- Ale (hakerzy) też zaatakowali kandydata do wyścigu prezydenckiego w USA Donalda Trumpa za jego wypowiedzi na temat muzułmanów, inicjując akcję zbierania podpisów pod petycją na rzecz zabronienia Trumpowi wjazdu do Wielkiej Brytanii - pisze "Le Nouvel Observateur". Do soboty podpisało się pod nią ponad 500 tys. osób.

Trump powiedział w poniedziałek, że należy wprowadzić całkowity zakaz wpuszczania muzułmanów do

USA, zarówno imigrantów, jak i turystów.

Skoordynowany sabotaż

Po zamachach w Paryżu Anonymous ostrzegł IS: "Rozpoczniemy przeciw wam największą operację. Wojna została wypowiedziana. Przygotujcie się". Hakerzy zamieścili też komunikat na Twitterze: "Nie miejcie wątpliwości: #Anynomous toczy wojnę z Państwem Islamskim. Nie przestaniemy mu się przeciwstawiać. I jesteśmy lepszymi hakerami".

W komunikacie zamieszczonym w sieci społeczność hakerów wyjaśniła, że specjalna operacja nazwana "#OpParis" będzie polegała na zbieraniu "danych wywiadowczych", a następnie publikowaniu ich i "niszczeniu tak wielu internetowych stron i kont IS jak to możliwe".

"Jak dotąd grupie Anonymous udało się zhakować kilka tysięcy kont internetowych dżihadystów" - przypomina francuski magazyn.

Anonymous wypowiedział wojnę islamistom już po styczniowym zamachu na francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo". Grupa, która identyfikuje się na Twitterze wpisem @OpCharlieHebdo, przedstawiająca się jako należąca do społeczności Anonymousa, zapowiedziała wtedy "masowe" retorsje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
piotr_bo
a nie mogli im dołożyć świńskich ryjów? kaczki to nasz lokalny polski problem, nie należy go eksportować. a świńskie ryje pasują mi do ich ideologi i są bardzo halal.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
tokmada
Idea piękna, bo w jakimś stopniu godząca w tą hordę barbarzyńców... Szkoda jednak, ze tak subtelna - bo chciałoby się tą zgraję barbarzyńców potraktować napalmem...
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
marassralas
Robią to co mogą, a jeśli to pomoże chociażby przez utrudnienie im komunikowania się, werbowania czy też przez przechwytywanie informacji, to już jest coś. Dodatkowo przechwycone informacje mogą pomóc tym, którzy "ów napalm" będą wiedzieli gdzie zrzucić.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane