• rozwiń

Hakerzy z Anonymous wykradli 13 tys. haseł do popularnych stron internetowych

Hakerzy z Anonymous wykradli 13 tys. haseł do popularnych stron internetowych
Foto: Facebook Foto: Grupa Anonymous zrzesza aktywistów internetowych z całego świata

Hakerzy z grupy Anonymous opublikowali w piątek plik zawierający ok. 13 tys. haseł do kont na takich stronach jak: Amazon, Walmart, PlayStation Network czy Xbox Live. Poufne informacje umieścili na stronie do udostępniania plików Ghostbin.

Hasła pochodziły z takich stron i usług internetowych jak: Amazon, Walmart, Playstation Network, XBox Live, Twitch.tv, Origin.com, Hulu Plus, Dell i Shutterstock. Jeżeli posiadasz konta na tych stronach zalecamy jak najszybszą zmianę haseł.

"Wszystko za darmo"

Wśród wykradzionych danych są także hasła do wielu stron porno i portali randkowych oraz do popularnego programu CyberGhost, który chroni użytkowników podczas korzystania z publicznych hotspotów Wi-Fi.

Hakerzy z Anonymous opublikowali także kopię głośnego ostatnio filmu “The Interview”, opowiadającego o zamachu na przywódcę Korei Płn. Kim Dzong Una. Wcześniej cyberprzestępcy napisali na Twitterze: "kiedy jesteś hakerem, wszystko masz za darmo".

Grupa Anonymous zrzesza aktywistów internetowych z całego świata, sprzeciwiających się ograniczaniu wolności obywatelskich. Sami nazywają siebie "haktywistami". W 2012 roku zostali zaliczeni przez magazyn "Time" do setki najbardziej wpływowych grup i osób na świecie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Piotru70
I teraz pytanie. Jak popierać kogoś kto działa przeciwko mnie a wręcz na moją szkodę? Skoro są takimi dobrymi włamywaczami to niech utrudniają wyjście Rosji z kryzysu.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane