• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zabrali firmie miliony zabawek i rozdali dzieciom. Gwiazdka w kraju pogrążonym w kryzysie

Zabrali firmie miliony zabawek i rozdali dzieciom. Gwiazdka w kraju pogrążonym w kryzysie
Foto: PAP (3) Foto: Gwiazdka w Wenezueli: zarekwirowali 4 mln zabawek i rozdali najbiedniejszym

Władze pogrążonej w zapaści gospodarczej Wenezueli znalazły sposób, by umilić święta dzieciom z najbiedniejszych rodzin. Urząd ds. kontroli cen zarekwirował 4 mln zabawek z trzech magazynów największego prywatnego dystrybutora zabawek w kraju – firmy Kreisel.

Jak oświadczył dyrektor urzędu William Contreras sieć Kreisel podawała zaniżone ilości zabawek w swych sprawozdaniach dla władz, mając w planie późniejsze wprowadzenie ich na rynek po wyższych cenach.

Zmowa cenowa i spekulacja

Dwóch dyrektorów wykonawczych sieci trafiło do aresztu. Są podejrzani o spekulację i zmowę cenową.

Konfiskata 4 mln zabawek z oferty Kreisela i aresztowanie kierownictwa sieci "ma nauczyć wszystkie spółki w Wenezueli, że z prawami konsumenckimi Wenezuelczyków się nie igra" – podkreślił Contreras.

Zapowiedział, że skonfiskowane zabawki zostaną "sprawiedliwie rozdzielone" wśród wenezuelskich dzieci – przede wszystkim tych najbiedniejszych.

Akcja urzędu ds. kontroli cen wpisuje się w linię polityczną socjalistycznych władz w Caracas. W obliczu doświadczanych przez Wenezuelę niedoborów lekarstw, żywności oraz innych towarów pierwszej potrzeby, prezydent kraju Nicolas Maduro zarządził przed kilkoma dniami, że wszystkie sieci handlowe mają obniżyć ceny towarów w granicach od 30 do 50 proc.

 

Uwaga na podrabiane zabawki. Mogą być groźne dla zdrowia dziecka:


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (7)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
sindanoriello
Wenezuela, kraj upadły, pod rządami dyktatora. Jeden z najbiedniejszych w Ameryce Południowej, mimo ze siedzi na ropie. Mogliby być amerykańską wersją Kataru/Emiratów Arabskich. Nie wierze w winę oskarżonych, to ma być tani chwyt przed świętami dla umęczonego narodu Wenezueli.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane